با لامپ‌های سوخته گلدان بسازید

این هفته پیشنهادی جذاب برای‌تان داریم که علاوه بر کم هزینه بودن، زیبایی خانه تان را هم چندین برابر خواهد کرد. خوشبختانه چند سالی است که بیشتر مردم به استفاده از لامپ‌های کم مصرف رو آورده و لامپ‌های پر مصرف، دیگر از رونق افتاده‌اند. اگر شما هم به این جریان مثبت پیوسته باشید، حتماً چند لامپ پرمصرف بدون استفاده در گوشه و کنار خانه‌تان پیدا می‌شود. در این ساختنی یاد می‌گیرید چطور با لامپ‌های حبابی، گلدان شیشه‌ای درست کنید.
وسایل مورد نیاز برای گلدان شیشه‌ای: لامپ قدیمی، انبردست، درفش (مته یا میخ قطور)، چکش
وسایل مورد نیاز برای ساخت پایه: سیم، سیم بر، دم باریک، میله چوبی، چسب برق
مراحل ساخت گلدان شیشه‌ای
۱- با چکش و درفش (مته) قسمت سیاه پشت لامپ را جدا کنید.
۲- با انبردست، لایه نقره ای کوچک انتهای لامپ را جدا کنید. زیر این قطعه یک تکه شیشه است که باید آن را هم بیرون بیاورید. در ضمن قطعات کوچک اطراف لبه داخلی لامپ را نیز جدا کنید.
۳- فیلامنت یا رشته‌های سیم داخل لامپ را بیرون بکشید. به آرامی لامپ را که حالا گلدان شده است، تکان دهید تا مواد باقی مانده خارج شود. داخل آن را با آب و مایع بشویید تا شفاف شود.
۴- برای ساخت پایه گلدان، سیم فلزی را بردارید و دور میله چوبی بپیچید. دقت داشته باشید قطر میله چوبی باید به اندازه دهانه لامپ باشد. در غیر این صورت، از چسب برق استفاده کنید تا پایه در کنار لامپ، محکم شود. در پایان هم انتهای سیم را به شکل دلخواه تبدیل کنید. درون گلدان را با آب (یا خاک) پر کنید و گیاه تان را درونش قرار دهید. مبارک‌تان باشد و از دیدنش لذت ببرید.
نویسنده : فاطمه معینی