تغییرات کم هزینه برای زیباتر شدن دکوراسیون

معمولا یک تخته چوبی یا همان قفسه های ساده، برای نصب روی دیوار طرفداران بسیار زیادی دارد. اما چیزی که دکوراسیون دیوار شما را متفاوت و آن را جذاب تر می کند، قفسه های باز جعبه ای روی دیوارند. این جعبه ها تقریبا با هر نوع دکوراسیون خانه، جور در می آیند و ظاهری مدرن و شیک به دیوار می دهند. در واقع شما می توانید با استفاده از این جعبه ها با هزینه بسیار اندک ، تغییرات شگرفی در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید. در ادامه با توجه به هریک از قسمت ها و اتاق های خانه نکاتی را درباره این جعبه های جادویی بیان می کنیم.

آشپزخانه
این جعبه ها برای آشپزخانه بسیار کاربردی است. تنها کافی است مواد و لوازم مورد نیاز مانند قوطی های ادویه ، ظروف یا کارد و چنگال خود را در جعبه های بالای سینک قرار دهید و به آسانی به آن ها دسترسی داشته باشید. حتی قطعات تزئینی را بالای آن ها به نمایش بگذارید و دکوراسیون آشپزخانه را زیباتر سازید. سعی کنید جعبه های دیواری خود را در اندازه ها، شکل ها و رنگ های متفاوت انتخاب کنید و مطابق میل خود آنها را کنار یکدیگر قرار دهید.

اتاق خواب
یا یک دیوار اتاق خواب خود را کلا به این نوع جعبه ها اختصاص دهید و یا برای ایجاد ظاهری ساده تر و مرتب تر، تنها به یک یا دو جعبه روی دیوار اکتفا کنید. حتی چند جعبه را روی زمین قرار دهید و از آن به عنوان نیمکت، برای نشستن و قراردادن وسایل استفاده کنید.

اتاق نشیمن
این تخته های چوبی روی دیوار نه تنها برای نگهداری وسایل، بلکه برای نمایش قطعات تزئینی نیز کاربرد دارند. جعبه های خود را با ارتفاع مختلف روی دیوار نصب کنید و طرح هندسی جالبی پدید آورید. حتی جعبه ها را به صورت نامرتب روی دیوار قرار دهید و در صورت نیاز، جعبه‌های بیشتری به این مجموعه اضافه کنید برای زیباترشدن دکوراسیون اتاق نشیمن، جعبه‌ها را دارای رنگی متضاد با رنگ دیوارهای این اتاق انتخاب کنید تا بر اثر این کنتراست و تضاد رنگی، ترکیب و شکل هندسی آن ها چشمگیرتر و جذابتر شود. فراموش نکنید چیدمان جعبه های شما روی دیوار، لزوما نباید ظاهری متقارن داشته باشد. ترکیب نامتقارن و نامنظم آنها نیز ظاهری خوشایند ایجاد خواهد کرد. اگر فضای اتاق نشیمن شما باز و یکسره است، دیوار را فراموش کنید و از این جعبه ها به عنوان جداکننده فضاهای داخل اتاق بهره ببرید. آنها را روی هم و با هر ترکیبی که دوست دارید بچینید و در ضمن وسایل خود را درون آنها نگهداری کنید.

راهروی ورودی
اندازه و مدل چیدمان جعبه های دیواری را باتوجه به اندازه و شرایط راهروی ورودی خانه انتخاب کنید. زیرجعبه های خود گیره هایی برای آویزان کردن کیف و لباس نصب کنید و ترکیب جالبی به وجود آورید. این جعبه ها برای به نمایش گذاشتن کلکسیون ها یا هر نوع قطعات تزئینی دیگر، بهترین و جذاب ترین عنصر دکوراتیو در راهروهای ورودی است. به علاوه ، میهمانان شما هنگام ورود به خانه، وسایل ا ضافی خود را به طور موقت در این جعبه ها قرار می دهند و هنگام خروج؛ آن ها را بر می دارند. یک روش خوب دیگر برای تزئین راهرو، قرار دادن گلدان های گل در هریک از جعبه های باز دیواری است. به این ترتیب ظاهری بسیار زیبا و باطراوت در راهروی ورودی شما پدیدار خواهد شد.

اتاق کودکان
این جعبه ها بهترین انتخاب برای قراردادن عروسک ها و اسباب بازی های کودکان است. تنها باید دقت کنید آن ها را در ارتفاع مناسبی نصب کنید تا فرزندتان به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشد. چون اتاق کودک خود را تزئین می کنید، بهتر است از جعبه های رنگی و شاد برای دکوراسیون آن استفاده کنید. چند جعبه دیواری را کنار تخت فرزند خود روی دیوار نصب کنید تا هم میز کنار تخت او باشد و هم عروسک‌ها و اسباب بازی های خود را در آن جای دهد.

اتاق کار خانگی
انواع مختلف این جعبه ها را با اندازه های متفاوت، روی دیوار اتاق کار خود نصب کنید تا نیازها و احتیاجات شما را به قدر کافی برآورده سازند. این جعبه ها، قطعات خوبی برای قراردادن و نگهداری وسایل کار شما در اتاق کار است. جعبه ها را بالای میز خود نصب کنید تا راحت تر به آنها دسترسی داشته باشید. حتی می توانید جعبه های خود را روی زمین و در گوشه ای از اتاق بگذارید و یک تخته سیاه یا تابلو نیز بین آنها قرار دهید تا هر زمان که مایل بودید یادداشت های خود را روی آن بنویسید.