در کدام قسمت خانه گلدان بگذاریم؟!

علاقه انسان‌ها و به ویژه خانم‌ها به گل و گیاه قدمت طولانی دارد. طی چند دوره زمانی که انسان از طبیعت فاصله گرفت و به زندگی شهری روی آورد، هیچ‌گاه آن را از یاد نبرد و در حیاط خانه‌اش به پرورش دادن گل و گیاه پرداخت اما امروزه با کوچک شدن خانه‌ها و نداشتن فضایی مناسب برای رشد گیاهان در حیاط، جای خالی آن در فضای خانواده حس می‌شود. اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که به طبیعت علاقه دارید و به دنبال یک فضای مناسب و شیک برای پرورش گیاهان درآپارتمان خود هستید، پیشنهادهای ما را از دست ندهید.
تراس: شاید یکی از تکراری‌ترین مکان‌ها برای نگهداری گیاهان تراس خانه باشد اما شما می‌توانید در این مکان با پرورش پیچک‌ها روی دیوار و گذاشتن یک صندلی کمی خلاقیت به خرج دهید و علاوه بر پرورش گیاهان این مکان را به فضایی برای خوردن یک چای عصرانه و خواندن کتاب تبدیل کنید.
اتاق خواب: نگهداری گیاهان در اتاق خواب می‌تواند خارق‌العاده باشد. شما با این کار حس خوابیدن در طبیعت را تجربه خواهید کرد. برای این کار نیاز به فضای عجیب و غریبی ندارید و می‌توانید از پا تختی‌های کنار تخت یا از یک میز شبیه میز آرایش‌تان کمک بگیرید.
حمام: این پیشنهاد یکی از شگفت انگیزترین ایده‌هایی است که می‌توانید آن را امتحان کنید. فقط کافی است حمام شما یک پنجره رو به آفتاب داشته باشد، آن‌گاه می‌توانید گلدان‌های خود را پشت پنجره بگذارید و لذت یک حمام با گیاهان را تجربه کنید. مطمئن باشید از این کار پشیمان نخواهید شد.
کنار کتابخانه: اگر در خانه‌تان کتابخانه دارید، می‌توانید در بین کتاب‌ها گلدان‌های زیبا بگذارید و به فضای کتابخانه‌تان حس تازه‌ای ببخشید. ترکیب کتاب و گل و گیاه همیشه معجزه می‌کند.

۲ توصیه متفاوت!
اگر بافتنی بلدید، همین الان دست به کار شوید و برای خانه‌تان یک گلدان آویز بافتنی ببافید. مزیت این نوع گلدان‌ها در این است که می‌توانید آن را در هر مکانی که دوست دارید آویزان کنید و فضای خانه را با هنر دست خودتان زیبا سازید. همچنین اگر یک میز بدون استفاده قدیمی دارید می‌توانید آن را به یک مکان برای نگهداری گلدان‌ها تغییر کاربری دهید. این میز می‌تواند در هر فضایی از منزل قرار داده شود. حتی می‌توانید تعداد گلدان‌ها را کم و از آن به عنوان میز جلو مبلی استفاده کنید.