جواد یحیوی مجری مراسم پایانی جایزه آکادمی سینماسینما شد

آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما، به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز ۱۹ مرداد در هتل انقلاب تهران برگزار می‌شود.
مجری مراسم پایانی جایزه آکادمی، جواد یحیوی خواهد بود. یحیوی مجری و بازیگر با سابقه تلویزیون و سینماست.
همچنین کارگردان مراسم مجید توکلی کارگردان سینما خواهد بود. برنامه به شکل مستقیم از کانال سینماسینما در آپارات پخش خواهد شد.
در این مراسم از واروژ کریم مسیحی کارگردان مطرح سینما تقدیر می‌شود و تندیس مهرگیاه (پاسداشت یک‌عمر عشق به سینما) به او اهدا می‌شود.
بنابر این گزارش در مراسم پایانی، هشت جایزه در هشت رشته به برندگان اهدا می‌شود که شامل؛ بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه نویس، بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مرد، بهترین فیلمساز اول، بهترین فیلم مستند و بهترین فیلم کوتاه است.
علاوه بر جوایزی که از طرف چرم درسا و برند هنگامه به برندگان اهدا می‌شود، از طرف بنیاد الگن یک نهال بلوط هم به برندگان هدیه داده می‌شود. بنیاد الگن پویشی مردمی است که با شعار، جاهای خالی را با درخت پر کنیم، سعی بر مرمت، توسعه و نگهداری از گونه‌های جنگلی و حیات‌وحش زاگرس را دارد.
۸۵ عضو آکادمی شامل سینماگران و منتقدان بهترین‌های خود را از میان تمامی فیلم‌های اکران شده درسال ۹۷ برگزیدند.
همچنین در این مراسم، چهره موثر سال ۹۷ سینمای ایران معرفی می‌شود. ۲۰۷ روزنامه نگار سینمایی و فعال رسانه‌ای از بیش از ۶۰ رسانه مکتوب، آنلاین، اینترنتی و سمعی و بصری با آرای خود چهره موثر سال ۹۷ را از میان تمامی شخصیت‌های فعال در سینمای ایران برگزیدند.
آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما، به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز ۱۹ مرداد در هتل انقلاب تهران برگزار می‌شود.