سگ بازهای چاقو کش شناسایی شدند

جانشین پلیس پیشگیری پایتخت از شناسایی محل سکونت صاحبان سگی که دلیل درگیری بین چند جوان بود خبر داد.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای جانشین پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به خبری که ساعاتی پیش در برخی از رسانه‌ها مبنی بر دستگیری افرادی که شب گذشته در پارک ستارخان به دلیل وجود یک سگ درگیر شده بودند اظهار کرد: این اخبار به هیچ عنوان صحت ندارد و صاحبان سگ یعنی یکی از طرفین دعوا هنوز دستگیر نشده اند.
وی افزود: بعد از اینکه پلیس در جریان این درگیری قرار گرفت بلافاصله دستگیری صاحبان اصلی سگ را در دستور کار خود قرار داد ولی تاکنون هنوز آنها دستگیر نشده اند.
سرهنگ موقوفه‌ای با اشاره به اقدامات اولیه پلیس پیشگیری پایتخت گفت: تحقیقات اولیه در خصوص شناسایی محل سکونت این افراد انجام شده و با توجه به اینکه ورود به مخفیگاه نیازمند اخذ دستور قضائی بوده هماهنگی‌های لازم با مقامات قضائی انجام شده تا ضاربان این درگیری دستگیر شوند.
جانشین پلیس پیشگیری پایتخت در رابطه با شدت درگیری در این ماجرا گفت: فرد مجروح شده به هوش آمده است و مأموران پلیس با او صحبت کردند بازجویی‌ها انجام شده و پلیس در جریان جزئیات دقیق این حادثه قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این نکته حائز اهمیت است که این فرد و برادرش برای شکایت به کلانتری مراجعه نکردند و بعد از انتشار خبر این درگیری در فضای مجازی مأموران کلانتری به سراغ این افراد رفتند و گفتند که اگر بخواهید می‌توانید شکایتی کنید.
شب گذشته چهار جوان در پارک ستارخان در حال غذا خوردن بودند که چند جوان دیگر نیز از سمت دیگر همراه با سگ وارد پارک می‌شوند با پارس سگ یکی از افرادی که در حال غذا خوردن بود، واکنش نشان می‌دهد و در نهایت این جوانان با یکدیگر درگیر می‌شوند و صاحب سگ با چاقو به یکی از این جوانان حمله می‌کند که به مجروح شدن وی منجر می‌شود.
شایان ذکر است که کمتر از ۴ ماه پیش سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت بعد از حمله سگ به یک دختربچه در یکی از پارک‌های لواسانات در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرده بود: سگ گردانی در تهران ممنوع است و اگر فردی را ببینیم که در حال سگ گردانی در شهر است با او برخورد می‌شود.