باقلوای شیر؛ خوشمزه تر از همیشه

ترکیب مغزهای خوشمزه با خمیر یوفکا و لایه‌ای از کره و شهد خوش‌عطر، شیرینی خوشمزه و پرطرفداری نیست جز باقلوا! با این که تهیه این شیرینی به نظرتان سخت می‌آید، اما اگر یکبار باقلوای خانگی درست کنید مطمئن باشید باز هم این کار را انجام خواهید داد. به خصوص در ایام ماه مبارک رمضان می‌توانید باقلوای خانگی درست کنید و سفره افطارتان را شکیل‌تر کنید. با طرز تهیه باقلوا شیر با ما همراه باشید.
چی لازم دارم:
۱ پیمانه شیر کم‌چرب
۲ پیمانه شکر
۲ قاشق غذاخوری گلاب
۱ پیمانه پودر پسته یا بادام
۴ قاشق سوپ‌خوری پودر قند
۱ قاشق چای‌خوری پودر هل
۱ تا ۲ قاشق سوپ‌خوری گلاب
خمیر یوفکای باقلوا به مقدار لازم
۱۵۰ گرم کره ذوب شده
چطور بپزم:
ابتدا فر را روی دمای ۱۹۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید.
یک قابلمه در اندازه متوسط بردارید و شیر را داخل آن بریزید. قابلمه را روی حرارت قرار دهید. بعد از کمی داغ شدن، شکر و گلاب را اضافه کنید. صبر کنید تا شیر به جوش آید.
داخل یک کاسه دیگر، پودر پسته، پودر قند، پودر هل و گلاب را با هم مخلوط کنید.
یک عدد خمیر یوفکا روی میز کارتان قرار دهید و به وسیله قلم آشپزی روی آن را با کره چرب کنید. یک ورق دیگر خمیر روی خمیر قرار دهید و روی آن را هم چرب کنید. پودر پسته را یک ضلع خمیر بریزید و و خمیر را رول کنید. رول باقلوا را به ۴ قسمت تقسیم کنید. با یوفکاهای دیگر هم باقلوا درست کنید و همه باقلواها را داخل یک ظرف بچینید. روی آن‌ها را با کره به وسیله قلمو چرب کنید.
قالب را در فر با حرارت ۱۹۰ درجه سانتی‌گراد حدود ۳۵ تا ۴۰ دقیقه بپزید تا طلایی شود. روی باقلوا شهد خنک شده بریزید و نوش جان کنید