۶ مدل گلدان مدرن که به خانه روح تازه می دهند

ارتباط انسان با محیط زیست و گیاهان در دنیای مدرن کمی پیچیده شده و بین ما و طبیعت فاصله افتاده است. بشر هم بخشی از چرخه طبیعی اکو سیستم است؛ اما در عین حال که دوست دارد بخشی از نظام طبیعی باشد و راه گریزی از آن ندارد، با تکنولوژی و زندگی آپارتمانی از حیات اصلی خود دوری می کند. این در حالی است که چیزی درون ماست که همیشه میل دارد به طبیعت بازگردد و با آن آشتی کند؛ یا محیط زندگی خود را با طبیعت و سبزی گره بزند. شاید بسیاری از ما نتوانیم خانه های بزرگ و حیاط دار بخریم یا هر روز به باغ و جنگل و طبیعت برویم، اما می توانیم طراوت گیاهان را به خانه هایمان دعوت کنیم و روحمان را جلا دهیم. حتماً تو هم متوجه شده ای که وقتی در فضای داخل خانه از گل ها و گیاهان سبز و تازه استفاده می کنیم، محیط چقدر جذاب تر و دوست داشتنی تر می شود و حس زندگی به آن تزریق می شود. محیط خانه های مدرن و کوجک ما به گیاهان نیاز دارد. در این مقاله قصد دارم چند گلدان مدرن و زیبا، مناسب خانه های مدرن را به تو معرفی کنم که می توانی با کمک آن ها به زندگی ات روح تازه ای بدهی. بهار در انتظار توست! آماده ای که با کمک گیاهان به استقبال آن برویم و به خانه هایمان دعوتش کنیم؟

۱- گلدان بتونی صیقلی:
یک راه حل خوب برای ترکیب طبیعت و تکنولوژی، استفاده از گلدان هایی با متریال های مدرن است. گلدان های بتونی با ابعاد و اندازه های متفاوت، در انواع رنگ ها و طرح ها به فروش می رسند و برای خانه های مدرن انتخاب خوبی به نظر می رسند. معمولاً این گلدان های بتونی پالت رنگی خنثی و ساده ای دارند و اساساً زیبایی آن ها در همین سادگی است.

۲- تراریوم شیشه ای:
گیاهان یکی از کلاسیک ترین اجزاء و اکسسوری های دکوراسیون داخلی هستند و محبوبیت فراوانی دارند. یکی از انواع گلدان های مدرن که همه اجزاء گیاه و حتی خاک و سنگی که گیاه در آن کاشته شده را نشان می دهند، انواع تراریوم ها هستند که در فرم های هندسی به فروش می رسند و با فضاهای مدرن همخوانی دارند. برخی از انواع زاویه دار این گلدان ها را می توان در جهات مختلفی روی میز یا زمین قرار داد و جلوه های متفاوتی را ایجاد کرد.

۳- گلدان های قرن بیست و یکم:
شاید فکر کتی تنها راه استفاده از گلدان ها در محیط خانه، قرار دادن آن ها روی میز یا لبه های پنجره است؛ اما گلدان های سبک قرن بیست و یکم متناسب با ابعاد و وزن خودشان پایه هایی دارند که هم فرم آن ها را منحصر به فرد کرده و هم جلوه تازه ای به فضای خانه می دهند. می توانی این گلدان های پایه دار را کنار مبلمان قرار دهی یا یک ردیف از آن ها را پایین پنجره بگذاری.

۴- ساکولنت های کوچک:
یک راهکار خوب برای دعوت گیاهان سبز به داخل خانه، استفاده از گیاهانی کوچک است که فضای کمی را اشغال می کنند و نگهداری از آن ها ساده است. می توانی از ساکولنت ها که نوعی کاکتوس گوشتی هستند و مراقبت از آن ها ساده است در انواع گلدان های سرامیکی ساده یا طرح دار استفاده کنی و آن ها را در نقاط مختلف خانه قرار دهی. طرح های هندسی در دکوراسیون مدرن نقش ویژه ای دارند که می توانی آن ها را برای طرح گلدان ساکولنت ها انتخاب کنی.

۵- گلدان های بتونی و استیل:
یک راهکار خوب برای استفاده از گیاهان در خانه های مدرن، ترکیب گلدان های سنتی و ویژگی های مدرن است. می توانی از گلدان های بتونی ساده با پایه های استیل استفاده کنی. این پایه های استیل ساده و باریک، با طرح هندسی و زاویه دار خود، با فرم گیاهان و گلدان ساده و مینیمال متضاد هستند و همین جذابیت آن ها را بیشتر کرده است.

۶- گلدان های دیواری مسی:
گلدان های دیواری انتخاب خوبی برای خانه های کوچک هستند. این مدل گلدان ها هم محل خوبی برای نگهداری گیاهان هستند و هم به خانه زیبایی می دهند و دیوار را از سادگی خارج می کنند. رنگ قرمز مسی این نوع گلدان ها با سبزی گیاهان در تضاد است و همین جذابیت آن را بالا می برد.