چند نکته جالب درباره دکوراسیون سرویس بهداشتی

آیا تاکنون به استفاده از شلف مناسب در حمام و یا سرویس بهداشتی منزلتان فکر کرده‌اید؟ استفاده از شلف مناسب به سازماندهی حمام و سرویس بهداشتی شما کمک شایانی خواهد کرد. در این مقاله به معرفی انواع شلف برای حمام و سرویس بهداشتی اشاره خواهیم داشت.

۱. شلف ساده
ساده­‌ترین و رایج‌­ترین مدل شلف برای فضای حمام و سرویس بهداشتی همین شلف است. در این سبک، با نصب ساده یک یا چند عدد از این صفحات صاف می‌توانید فضای ذخیره وسایل و لوازم را خیلی راحت ایجاد کنید. این شلف­‌ها از جنس پی­‌وی‌­سی، ام ­دی ­اف، فلز و یا شیشه می‌توانند ساخته شوند.

۲. شلف دست‌­ساز
خودتان با کمک یک تکه چوب و چند عدد میخ به همراه رول­پلاک یک شلف ساده و شیک مانند تصویر بسازید.
همچنین می‌توانید چوب مدنظر را به دیوار نصب کرده و شیشه‌هایی با توجه به فضای مورد نیاز روی آن نصب کنید. با این روش شما یک دسته­‌بندی خاص و منحصر به فرد خواهید داشت.

۳. شلف پیوسته
می‌توانید فضای ذخیره سازی را بجز فضای دیوار در اطراف و روی زمین پیدا کنید! فضای مورد نظر را اندازه بگیرید و طرح دلخواه شلف را به صورت شخصی یا به کمک فرد متخصص بسازید.

۴. شلف برای سرویس بهداشتی کوچک
اگر فضای سرویس بهداشتی شما به حدی کوچک است که فضایی برای نصب شلف ندارید از فضای رو و اطراف توالت ­فرنگی غافل نشوید. با تهیه و نصب چند سبد فلزی کوچک، فضای بلا استفاده را کاملاً کاربردی کنید.

۵. شلف‌­های حصیری
با کمک چند سبد حصیری، چند شلف مناسب و ارزان برای سرویس بهداشتی و حمام خود ایجاد کنید. این شلف‌ها بسیار زیبا هستند و به شما در زیباسازی فضای سرویس بهداشتی کمک شایانی خواهند کرد.

۶. شلف عمودی
در این تصویر یک کمد عمودی می‌­بینید که آن را می‌توان در فضای بلا استفاده حمام و سرویس بهداشتی منازل تعبیه کرد.

۷. شلف مخفی
فضای پشت آینه برای ایجاد شلف مخفی یا پنهان کاملا مناسب است و می‌توان به خوبی از وسایل در داخل آن مراقبت کرد.

۸. شلف جعبه‌‌­ای
با کمک قسمت‌هایی از جعبه و یا با کمک چوب این شلف‌­ها را بسازید. این شلف‌ها به راحتی بر روی دیوار نصب می‌شوند و فوق‌­العاده جذاب خواهند بود.

۹. شلف‌ فلزی
با کمک و نصب قفسه فلزی در اطراف دوش می‌توانید فضای لازم را برای نگهداری و قرار دادن انواع شامپو و مواد شوینده لازم ایجاد کنید. این قفسه کاملاً کاربردی است و در همه حمام‌­های بزرگ و کوچک قابل اجرا خواهد بود.

۱۰. شلف­‌ سه­‌گوش
از این مدل شلف و قفسه همه ما در منزل داشته­‌ایم. شلف سه­ گوش کاملا مناسب برای استفاده از فضای پرت گوشه حمام است و می‌توان آن را در انواع فلزی و شیشه‌­ای در بازار یافت.

۱۱. شلف فرورفته
در زمان تعمیر و یا ساخت فضای حمام می‌توانید این سکو‌های مخفی یا فرو رفته را ایجاد کنید چرا که فضای ذخیره‌­سازی مناسب و جذابی خواهد بود.
شلف‌­های مورد استفاده در سرویس بهداشتی در صورت ضد زنگ بودن می‌توانند در حمام مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه چند تصویر مدل شلف حمام و سرویس بهداشتی ارائه شده است.