بهترین غذاها برای مردان بالای ۴۰ سال

اگر شما به ۴۰ سالگی رسیده اید یا ۴۰ سالگی را رد کرده اید، باید نگران صورت و پوست خود باشید. بالا رفتن سن آسان نیست و مسئولیت های زیادی را می آورد. مراقبت از سلامتی یکی از این مسئولیت هایی است که بعد از ۴۰ سالگی مهم تر می شود. در زیر غذاهایی را آورده ایم که به شما برای تقویت سیستم ایمنی و سلامت کلی کمک می کنند.

غلات کامل

بعد از ۴۰ سالگی شما باید به اندازه کافی فیبر مصرف کنید. فیبر سلامت معده را تضمین می کند و به هضم بهتر غذا کمک می کند. فیبر هم چنین سطح کلسترول و فشار خون را کنترل می کند. غلات کامل غنی از فیبر است. مصرف غلات کامل علاوه بر مواردی که ذکر شد به تقویت سیستم ایمنی و کاهش التهاب کمک می کند.

آجیل
آجیل سالم ترین میان وعده است که شما را برای مدت طولانی سیر نگه می دارد. مغزهای آجیل پر از فیبر، پروتئین، چربی های غیراشبا و آنتی اوکسیدانت است و به تقویت سیستم ایمنی کمک می کنند.

شیر
بعد از ۴۰ سالگی، مردان نیاز به کلسیم بیشتری برای حفظ سلامت استخوان هایشان نیاز دارند. شیر هم چنین برای سلامت قلب هم خوب است. غیر از کلسیم، شیر دارای مواد غذایی و معدنی مهم دیگری هم هست.

چای سبز
چای سبز یکی از سالم ترین نوشیدنی ها است که پر از آنتی اوکسیدانت است و می تواند از شما در برابر بسیاری از بیماری ها محافظت کند.چای سبز همچنین برای حفظ سطح کلسترول و خالص کردن خون و بیرون انداختن سموم مفید است.

مواد گیاهی
زمانی که سنتان بالا می رود باید مصرف داروها را کاهش دهید. این که همیشه یک قرص بخورید پاسخ نیست و حتی خوردن مقدار زیاد دارو موجب بیماری های مختلفی می شود. شما می توانید گیاهان دارویی مختلف را امتحان کنید.