پلیس به سرگردانی یک روزه کودک بازیگوش پایان داد

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از پیدا شدن دختربچه پنج ساله به نام “مهسا” که چندی پیش مفقود شدنش گزارش شده بود، در محدوده خیابان فلاح خبر داد.

در ساعت ۱۷ روز دوشنبه یکی از شهروندان منطقه فلاح با مراجعه به کلانتری ۱۴۹ امامزاده حسن از فقدان دختر ۵ ساله‌اش به نام مهسا خبر داد و در اظهاراتش به مأموران گفت که به عنوان کارگر فضای سبز در پارک کار می‌کنم و امروز مهسا به همراه خواهر ۳ ساله و برادر ۸ ساله‌اش به پارک آمد؛ آنها مشغول بازی بودند و من نیز مشغول کار شدم اما زمانیکه برای سرکشی به بچه‌ها به محل بازی کردن آنها رفتم متوجه شدم که مهسا در پارک نیست؛ به سرعت موضوع را با همسرم مطرح کرده و بچه‌ها را به او دادم و خودم در داخل پارک و خیابان‌های حوالی پارک به دنبال مهسا گشتم اما تاکنون نتوانستم او را پیدا کنم.
در ادامه با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله پرونده به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد و با تشکیل پرونده فقدان کودک، تحقیقات میدانی در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم قرار گرفت و کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته محدوده پارک بویژه دوربین‌های یک مرکز تجاری موفق به شناسایی تصویر مهسا شدند که به تنهایی در خیابان اصلی محدوده پارک تردد می‌کرد.
با اطمینان از این موضوع که هیچ‌گونه کودک ربایی صورت نگرفته، اقدامات مشترک کارآگاهان اداره یازدهم و مأموران کلانتری امامزاده حسن به صورت گشت زنی در منطقه آغاز شد و سرانجام مهسا ساعت ۱۱ روز سه‌شنبه در منطقه فلاح پیدا شد.
سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر پیدا شدن مهسا گفت: با پیدا شدن مهسا بلافاصله وی به بیمارستان منتقل شد؛ برابر اعلام تیم پزشکی بیمارستان مشخص شد هیچ‌گونه آسیب بدنی به این دختربچه ۵ ساله وارد نشده است. در پایان نیز با حضور پدر و مادر مهسا در کلانتری ۱۴۹ وی به خانواده‌اش تحویل داده شد.