راهنمای کامل و حرفه ای ست کردن کفش و دامن برای خانم ها

ست کردن کردن کفش مناسب با لباس و مخصوصا دامن، می تونه از مهم ترین قوانین ست کردن لباس در خانوما باشه که در ادامه با نکات مهمی از اون آشنا میشین.
دامن های بلند زنانه، معمولا ۳ نوع متفاوت دارن:
دامن بلند با پارچه های گیپوری و مناسب برای مهمانی و مجلس
این دامن ها برای مجالس و مهمانی ها مناسسب هستن، پس باید کفشی مناسب با اونا و مناسب برای مهمانی رو براشون ست کنین. صندل های بندی پاشنه بلند یا کفش های پاشنه بلند و ظریف، بهترین انتخاب هستن.
دامن بلند با پارچه های نخی و ساده برای استفاده روزانه یا مسافرت ها و…
برای این مدل دامن ها، به این خاطر که حالت راحتی دارن، بیشتر از هر چیزی کفش های صندل و کفش کفه تخت، صندل و کفش های لژدار مناسب هستن.
دامن بلند پشمی برای بیرون و فصل سرد
با این دامن ها هم می تونین انتخاب های متفاوت و شیکی داشته باشین. از بوت های مچی تا بوت های بلند با پاشنه های بلند یا لژدار و حتی یه جفت کتانی اسنیکرز که واقعا باهاشون زیبا و شکیل میشن.
دامن های کوتاه
دامن های کوتاه برای استایل های اسپورت و مناسب با مهمانی های غیر رسمی و خودمونی مناسبه. این دامن های کوتاه که پاها رو تا اندازه زیادی کشیده تر و بدون پوشش نشون میده، می تونن با مدل کفش های زیر ست بشن:

دامن های چین دار و بوهمی
این مدل دامن ها، به طور کلی یه استایل خاص و متفاوت رو ایجاد می کنن. طرح های متنوعی رو میشه براشون در نظر گرفت به همین خاطر، انتخاب کفش مناسب با اونا، می تونه وسعت بیشتری هم داشته باشه. در تصویر پایین، یه مدل شیک از طرح دامن و کفش مناسب با اونو می بینین اما به طور کلی، بهتره برای دامن های بوهمی و چین دار، حتما از کفش های پاشنه بلند استفاده کنین و یا اگه می خواین که کفش و صندل تخت بپوشین، حتما مدل اونا هم مثل مدل دامن، غیر ساده باشه تا با هم تناسب داشته باشن.

نکته:

برای ست کردن دامن و کفش، نکته مهم تر از مدل دامن و مدل کفش، انتخاب رنگ هاست. گاهی اوقات تناسب رنگ ها و یا ضد و نقیض بودن اونا، می تونه بهترین نوع ست کردن باشه. مثلا یه دامن مشکی ساده رو می تونین به راحتی با یه کفش پاشنه بلند قرمز ست کنین یا توی استایل استایل زمستونی، با بوت های مخملی رنگی، بسیار خوشتیپ تر به نظر بیاین.