شیرینی مشهدی با روش خانگی

شیرینی مشهدی” را بسیاری از ما ها بخاطر آن مربای خوشمزه وسطش دوست داریم که خوشمزگی کامل این شیرینی به همین نکته آن می باشد.
چی لازم دارم:
کره یا روغن جامد ۱۰۰ گرم
پودر قند نصف پیمانه
وانیل ۱/۲ قاشق چایخوری
زرده تخم مرغ ۱ عدد
شهد یا عسل ۱ قاشق مربا خوری
شیر یا آب ولرم یک قاشق غذاخوری
پودر کاکائو ۱ قاشق غذا خوری
آرد ۱ و نیم پیمانه
مواد لازم برای تزیین شیرینی مشهدی
شکلات شیری و کاکائویی ذوب شده برای تزیین
مارمالاد و ژله مغزی به میزان لازم
پودر پسته به میزان دلخواه
پودر نارگیل به میزان دلخواه
چطور بپزم:
ابتدا کره یا روغن جامد را آب میکنیم البته نه اینکه گرم باشند و به همراه پودر قند و وانیل به مدت ۲ دقیقه با هم مزن هم میزنیم تا کرم نگ شود.
بعد یک عدد زرده تخم مرغ را هم به آن اضافه میکنیم و دو دقیقه دیگر هم با همزن هم میزنیم سپس یک قاشق عسل یا شهد را به همراه آب یا شیر ولرم به بقیه مخلوط اضافه میکنیم و مقداری دیگر هم میزنیم و بعد پودر کاکائو را اضافه و با همزن هم میزنیم .در آخر هم آرد را کم کم اضافه کرده و با قاشق هم برنید. تا خمیر در ظرف جمع شود.
خمیر احتیاج به ورز دادن ندارد و اگر زیاد هم بزنید به روغن میفتد که مناسب نیست. خمیر آماده شده را داخل نایلون گذاشته و برای نیم ساعت در یخچال استراحت دهید.. بعد از نیم ساعت خمیر آماده شده را در داخل نایلون به ضخامت نیم سانت پهن و صاف کنید تا کاملا تمام قسمت های آن یکدست شود.
بعد با قالب های مختلف و یا گرد آنها را قالب بزنید. کف سینی فر را کاغذ روغنی انداخته و شیرینی ها را با کمی فاصله می چینیم. وسط نصف شیرینی های قالب زده را هم با پشت سر ماسوله گرد خالی میکنیم. و شیرینی ها را با دمای فر ۱۸۰ درجه به مدت ۱۰ دقیقه میپزیم و پس از سرد شدن شکلات شیری و کاکایویی را به صورت جدا گانه به روش بن ماری ذوب کنید و با ماسوله روی شیرینی هایی که وسطشان خالی شده تزیین میکنیم و به همین ترتیب هر تعدادی که دوست دارید با شکلات ، بادام ، پودر پسته و پودر نارگیل تزیین کنید.
وسط شیرینی های ساده و خالی نشده مقداری مارمالاد یا ژله مغزی میریزیم شیرینی های ساده را در زیر و شیرینی حفره دار تزیین شده را روی قسمت زیری قرار دهید تا شیرینی ها جفت شوند. شیرینی های مشهدی آماده سرو در ظرف مورد نظر هستند.