پخت باقالی قاتوق در ۳۰ دقیقه

مواد لازم۴ نفر

٢ پیمانه باقالی مخصوص
۳ ق غ شوید
١ ق غ زردچوبه سرخالی
نمک
روغن
٢ عدد تخم مرغ
۴ حبه سیر درشت

مراحل ۳۰ دقیقه

(این نوع باقلا مخصوص رو میتونید از مغازه های فروش سبزیجات آماده بسته بندی شده و پوست کنده تهیه کنید.) ابتدا به مقدار کافی روغن داخل ماهیتابه ریخته و بعد سیر خردشده یا کوبیده رو به روغن اضافه کرده و مواد رو کمی با حرارت ملایم تفت میدیم تا بوی سیر بلند بشه اما خیلی طلایی نشه. چون قراره سیر با بقیه مواد هم تفت بخوره و در

صورتی که خیلی سرخ بشه در ادامه مراحل میسوزه.
حالا باقالی که حدود دوساعت در آب گرم خیس کردیم رو به سیر اضافه کرده و حدود ۲ الی ۳ دقیقه با سیر تفتشون میدیم.

در نهایت نوبت شوید خشک میرسه مقدار شوید بستگی به سلیقه خودتون داره.اینجا سه قاشق اضافه میکنیم و با بقیه مواد تفت میدیم.
این نوع باقالی خیلی زود میپزه و کلا این خورشت برای آماده شدن به نیم ساعت زمان احتیاج داره پس لازم نیست آب زیادی داخل موادمون بریزیم.

ادویه اصلی این خورشت زردچوبه است که به نسبت بقیه خورشت ها هم بیشتر ریخته میشه (البته در صورتی که دوست ندارین طعم زرچوبه خیلی داخل خورشتتون مشهود باشه کمتر بریزینش). حالا زردچوبه رو هم اضافه کرده و باز مواد رو ۲ الی ۳ دقیقه با هم تفت میدیم.

یک الی یک و نیم لیوان آب جوش به موادمون اضافه کرده و کره رو هم داخلش مینداریم و در قابلمه رو میذاریم تا خورشتمون بپزه و جابیوفته و آبش هم کم بشه.
وقتی باقالاها پختن و آب خورشت هم کمتر شده بود به خورشتمون نمک و فلفل اضافه میکنیم و بعد تخم مرغ هارو توی یک ظرف میشکونیم و بهم میزنیم و به خورشت اضافه میکنیم و در ماهیتابه رو میذاریم تا تخم مرغها خوب سفت بشن.
در نهایت تخم مرغا سفت میشن و آب خورشت کمتر میشه و به روغن میوفته … حالا باقلا قاتق خوشمزه، آسون و سریع ما حاضره …