صعود ۷ پله‌ای ایران در تازه‌ترین رده‌بندی فیفا

در رده‌بندی ماه فوریه فیفا، تیم ملی فوتبال کشورمان با هفت پله صعود همچنان بهترین تیم آسیایی خواهد بود.
در حالی که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) پنجشنبه ۷ فوریه (۱۸ بهمن) قرار است رده‌بندی ماهیانه تیم‌های ملی جهان را اعلام کند، سایت «football-rankings.info» طبق فرمول‌های موجود اقدام به پیش‌بینی جایگاه تیم‌های ملی جهان کرد که بر این اساس تیم ملی کشورمان با ۱۵۱۵ امتیاز و با ۷ پله صعود خود را تا رده بیست‌ودوم جهان بالا خواهد کشید و همچنان برترین تیم آسیایی این رده‌بندی خواهد بود.
در قاره آسیا پس از ایران، ژاپن ۱۴۹۴ امتیازی (رده ۲۷ جهان/ با ۲۳ پله صعود) و کره جنوبی ۱۴۵۱ امتیازی (رده ۳۹ جهان/ با ۱۴ پله صعود) به‌ترتیب در رده‌های دوم و سوم خواهند بود. استرالیا هم با ۱۴۴۱ امتیاز و با یک پله سقوط در رده چهل‌ودوم و چهارم آسیا می‌ایستد.
قطر که در جام ملت‌های آسیا با بازی‌های درخشان برای اولین بار به عنوان قهرمانی در این مسابقات دست یافت، با کسب ۱۳۹۸ امتیاز و با ۳۸ پله صعود در رده پنجاه‌وپنجم جهان و پنجم آسیا قرار خواهد گرفت. عربستان ۱۳۴۳ امتیازی هم با یک پله سقوط در رده هفتادم جهان و ششم آسیا جای می‌گیرد.
جایگاه ۱۰ تیم برتر جهان نیز دستخوش تغییر نخواهد شد و بلژیک، فرانسه، برزیل، کرواسی، انگلیس، پرتغال، اروگوئه، سوئیس، اسپانیا و دانمارک به‌ترتیب در رده‌های اول تا دهم این رده‌بندی خواهند بود.