کارگردان «مختارنامه» برای سریال «سلمان فارسی» لوکیشن انتخاب می‌کند

نویسنده سریال «سلمان فارسی» از ادامه روند پیش تولید و انتخاب لوکیشن این مجموعه خبر داد.
امرالله احمدجو نویسنده و کارگردان تلویزیون و سینما، درباره روند پیش تولید سریال الف ویژه «سلمان فارسی» اظهار کرد: چند وقت پیش به دفتر داود میرباقری رفتم و با دیدن گروه و طراحی‌های جدید بسیار ذوق‌زده شدم؛ دیدم که چقدر حرفه‌ای، با دقت و سخت طراحی‌های اولیه را دنبال می‌کنند‌. تا امروز با دقت تمام مراحل طراحی صحنه و لباس براساس جغرافیای مختلف و لوکیشن‌ها دنبال شده است.
وی در ادامه بیان کرد: زندگی «سلمان فارسی» در مقاطع مختلف زمانی در لوکیشن و جغرافیاهای متفاوت تصویربرداری می‌شود، به همین منظور لباس‌ها با پارچه، رنگ و ابزار متعدد طراحی خواهند شد.
نویسنده این مجموعه افزود: در حال حاضر طراحی صحنه به موازات طراحی لباس پیش می‌رود. هم اکنون تمرکز اصلی میرباقری روی طراحی صحنه، لباس، انتخاب لوکیشن‌های داخلی و خارجی در تیسفون، مراکش، گرجستان، فلسطین و ایران است. همه اتفاقات تا امروز بسیار دقیق انجام و ماکت‌صحنه‌ها همه به زیبایی طراحی شده است.

وی در ادامه درخصوص انتخاب بازیگران این سریال تاکید کرد: برای انتخاب بازیگران از تمام بازیگران تئاتر، سینما و تلویزیون سراسر کشور تست گرفته‌اند. به محض رسیدن به انتخاب نهایی ان شاء الله کار تولید شروع خواهد شد.
احمدجو در پایان یادآور شد: البته آغاز تصویربرداری منوط به انتخاب گروه بازیگری نیست؛ بلکه به شرایط مالی بستگی دارد. همچنان بازنویسی فیلمنامه ادامه دارد تا کاری کارستان در این مملکت انجام شود و کاری بالقوه در سینما و رسانه ایران خودش را نشان دهد. سریال «سلمان فارسی» پتانسیل‌ این را دارد که بگوییم از روند سریال سازی در دنیا عقب نیستیم.