راهکارهای ساده برای اضافه کردن رنگ به دکور منزل

رنگ یکی از عناصری است که استفاده از آن در دکوراسیون منزل، فضا را به سادگی تغییر می دهد و جلوه متفاوتی در خانه ایجاد می کند. اگر دوست داری از رنگ ها استفاده کنی اما نمی خواهی این رنگ های مشخص نمود چندانی در دکوراسیون منزل داشته باشند، نیازی نیست کل دیوارهای خانه را رنگ کنی یا یک کاناپه بزرگ و رنگی تهیه کنی. در این مقاله همراه من باش تا چند راهکار ساده و ارزان برای استفاده از رنگ در دکوراسیون منزل را با هم مرور کنیم.

گل ها:
استفاده از گل ها ساده ترین راهکار ممکن برای اضافه کردن رنگ به دکوراسیون منزل است. در قسمت های مختلف خانه از گل های رنگی در گلدان های زیبا و جلوه گر استفاده کن؛ خواهی دید که همین جزء کوچک چه تأثیر شگفت انگیزی در دکوراسیون منزل به جا می گذارد. این نکته را زمانی درک می کنی که گل ها خشک می شوند و آن ها را بیرون می اندازی، اما جای خالی آنها در خانه را به وضوح احساس می کنی. گل ها به فضای خانه روح می دهند و رنگ درخشان و عطر دلپذیر آن ها با هیچ عنصر دیگری جایگزین نمی شود. گل هایی را انتخاب کن که رنگ های جذاب تر و ماندگاری بیشتری داشته باشند.

پارچه ها و بافت ها:
تعویض پارچه کوسن ها، بالش ها یا استفاده از یک فرش و پادری جدید و رنگی، یک راهکار ساده و ارزان برای دعوت کردن رنگ های تازه و ناب به دکوراسیون منزل است. مقداری پارچه رنگی و طرح دار تهیه کن و رویه کوسن ها، روکش آباژور پارچه ای و روبالشی ها را با آن ها تعویض کن.

فرش ها و کف پوش ها:
فرش یکی از مهم ترین عناصر دکوراسیون منزل است، چرا که چشم را به شدت خیره می کند و فضای زیادی را در خانه به خود اختصاص می دهد. پس چرا با استفاده از کف پوش ها و فرش های رنگی و جلوه گر، خانه را دگرگون نکنیم؟ گرچه استفاده از فرش های بزرگ که کل زمین را پوشش می دهند یک راهکار سنتی در دکوراسیون خانه های ایرانی است، در دکوراسیون مدرن فرش ها حجم کمتری از زمین را اشغال می کنند و از چند فرش کوچک و بزرگ با طرح ها و رنگ های مختلف استفاده می شود. می توانی با انتخاب فرش های رنگی با قیمت های مختلف برای هر قسمت خانه، به دکوراسیون منزل رنگ بپاشی.

تابلوها، نقاشی ها و آثار هنری:
اغلب مردم وقتی به آثار هنری فکر می کنند، به نظرشان می رسد که برای تهیه این آثار باید هزینه زیادی کنند. درست است که آثار اصیل و ناب قیمت زیادی دارند، اما طرح های چاپی، هنر هنرمندان جوان و تازه کار، عکس ها و تابلوهای آماده قسمت چندانی ندارند و می توان به سادگی آن ها را تهیه کرد. نوع اثر هنری و سبک هنری که تو برای استفاده در دکوراسیون منزل انتخاب می کنی، نشان دهنده روحیه و سلیقه توست و فضای دکوراسیون خانه را شخصی تر می کند. این تابلوها و آثار هنری مملو از رنگ هستند و می توانند جلوه تازه ای به خانه بدهند.

پرده ها و پوشش پنجره ها:
استفاده از پرده های رنگی یکی از مهم ترین راهکارها برای اضافه کردن رنگ در دکوراسیون منزل است. ممکن است پرده ها گران قیمت باشند، اما انواع پارچه های ارزان قیمت در بازار فراوان هستند و می توانی با توجه به میزان بودجه ای که داری آن ها را تهیه کنی. مدل پرده ای که انتخاب می کنی به سلیقه تو و سبک دکوراسیون خانه ات بستگی دارد.

روبان ها:
استفاده از روبان ها در بخش های مختلف خانه، یکی از ساده ترین و ارزان ترین راهکارها برای استفاده از رنگ در دکوراسیون منزل است. به عنوان مثال می توانی از روبان های رنگی روی کوسن های ساده استفاده کنی، پرده ها را با روبان های رنگی جمع کنی، دستگیره در کابینت ها را با روبان تزئین کنی و…

اکسسوری ها:
فرقی نمی کند اکسسوری مورد نظر تو یک گلدان بزرگ و رنگی باشد یا ظرف های کوچک و بامزه شاد؛ مهم این است که اکسسوری ها تنوع بی نظیری دارند، رنگ ها و طرح های فوق العاده ای دارند و به سادگی می توانند فضای خانه را متنوع و رنگی کنند. نوع اکسسوری انتخابی تو به سلیقه و فضایی که آن را برایش در نظر گرفته ای ارتباط زیادی دارد، اما نتیجه کار همیشه خوب است. وقتی در مورد استفاده از رنگ ها شک داری، مطمئن باش که اکسسوری های رنگی بهترین انتخاب هستند.