ماسک های عالی برای صورت با ژلاتین

ژلاتین یکی از بهترین چیز‌هایی است که دوستداران مراقبت پوست باید در کنار خود داشته باشند تا با آن انواع ماسک صورت‌های پیل آف (جدا شدنی از پوست) را امتحان کنند. ژلاتین می‌تواند با دیگر مواد خوب برای زیبایی پوست مخلوط شده و هرشخصی طبق نیاز‌های خود از آن استفاده کند. در مقاله زیر با طرزتهیه انواع ماسک صورت با ژلاتین آشنا خواهید شد.

آب و ژلاتین
آب و ژلاتین پایه‌ترین ماسک صورت با ژلاتین است و می‌تواند آلودگی‌ها را از سطح پوست پاک کند. معمولا آلودگی‌ها در منافذ پوست جمع می‌شود و شوینده‌ها قادر به پاک کردن آن نیستند و اگر استفاده از اسکراب برای پوست حساس شما زیاد خشن است، این ماسک گزینه‌ای عالی برای شما خواهد بود.

سفیده تخم مرغ و ژلاتین
سفیده تخم مرغ یکی از منابع بسیار مغذی برای انواع پوست است. این مخلوط پوست را نرم، لطیف و به طور طبیعی مرطوب می‌کند. از آنجا که پوست را چرب نمی‌کند حتی برای پوست‌های مستعد آکنه مناسب است.

شیر و ژلاتین
این مورد از بهترین ماسک‌های پیل آف برای سفید کردن پوست است. اسید لاکتیک سلول‌های مرده و آلودگی‌های پوست را به طور موثر از بین می‌برد و پوستی شاداب و درخشان باقی خواهد گذاشت. می‌توانید برای از بین بردن مو‌های زائد، به این ماسک زردچوبه هم اضافه کنید.

پودر زغال و ژلاتین
اگر چندان از نوار‌های پاکسازی جوش‌های سر سیاه استقبال نمی‌کنید، این ماسک جایگزین خیلی خوبی برای آن است. ماسک زغال و ژلاتین به خوبی جوش‌های سرسیاه و سرسفید را پاکسازی می‌کند. همچنین از آنجا که منافذ پوست را پاک می‌کند برای جلوگیری از بروز جوش صورت، مفید است.

ماست و ژلاتین
این ماسک نیز یکی دیگر از ماسک‌های پیل آف سفید کننده پوست است و برای از بین بردن لک‌های صورت مفید است. ماست را با آرد و ژلاتین مخلوط کنید تا یک ماسک بسیار موثر به دست آورید. برای گرفتن بهترین نتیجه، از این ماسک دو بار در هفته استفاده کنید.

جوش شیرین و ژلاتین
این ماسک برای از بین بردن سلول‌های مرده روی پوست مفید است. به خصوص برای کسانی که پوست مستعد جوش دارند، ولی در عین حال نمی‌توانند از اسکراب‌های شیمیایی استفاده کنند، خوب است. جوش شیرین همچنین سایز منافذ پوست را کاهش داده و پوست را شاداب می‌کند.

عسل و ژلاتین
این ماسک پیل آف بسیار مغذی و مرطوب کننده بوده و برای پوست‌های خشک و حساس مناسب است. عسل پوست را نرم و لطیف کرده و التهابات پوستی را آرام می‌کند. همچنین این ماسک برای خشکی پوست ناشی از آفتاب سوختگی مفید است. می‌توانید به این ماسک مقداری روغن زیتون نیز اضافه کنید تا از مزایای رطوبت رسانی به پوست آن بیشتر بهره ببرید.

ماسک لیمو و ژلاتین
ویتامین C. برای لک‌ها و جای جوش روی پوست عالی است، ولی در عین حال ویتامین C. برای پوست خشن است؛ بنابراین حل کردن آن با آب و سپس تهیه آن به صورت یک ماسک ژلاتینی برای استفاده روی پوست بسیار خوب است و به از بین بردن لک‌های پوستی و روشن کردن پوست کمک می‌کند.

آلوئه ورا، خیار و ژلاتین
این ماسک خواص نرم کننده و ضدپیری برای انواع پوست دارد. آلوئه ورا رطوبت پوست را بازگردانده و خیار به کاهش چین وچروک‌ها کمک می‌کند. از این ماسک می‌توانید یک بار در هفته استفاده کنید. اگر در اواسط دهه بیست سالگی خود هستید، می‌توانید این ماسک را در روتین معمول مراقبت پوست برای خواص ضد پیری پوست استفاده کنید.

چای سبز و ژلاتین
این طرزتهیه برای سم زدایی پوست عالی است. معمولا آلودگی‌ها پوست را کدر می‌کنند. این ماسک پیل آف به جوان سازی و شادابی پوست کمک می‌کند. مقداری از برگ‌های چای سبز را جوشانده و سپس با استفاده از آب با ژلاتین مخلوط کرده تا یک ماسک صورت بسازید.