سریال «نفوذ» به لانه جاسوسی رسید

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «نفوذ» به کارگردانی جواد شمقدری به بخش‌های مربوط به داخل سفارت آمریکا رسید.
۸۰ درصد از تصویربرداری و نیمی از تدوین مجموعه «نفوذ» به پایان رسیده و به زودی صداگذاری این مجموعه نیز آغاز خواهد شد.
ضبط مجموعه نفوذ هم اکنون به بخش‌های مربوط به داخل سفارت آمریکا در خیابان طالقانی رسیده که در این بخش در کنار بازیگران ایرانی از حضور ۸ بازیگر خارجی نیز استفاده شده است.
این مجموعه در کردستان، شهرستان گنبد و دانشگاه تهران تصویربرداری شده و بخش‌های مربوط به سایت کبکان و دیوار سفارت در شهرک سینمایی غزالی جزو لوکیشن‌های است که از این سریال باقی مانده. همچنین به دلیل شلوغی خیابان طالقانی و سنگین بودن فیلمبرداری این بخش از سریال و تغییراتی که در این چند سال در بنای بیرونی ایجاد شده؛ دیوار سفارت آمریکا و سازه‌های مربوط به آن در شهرک سینمایی غزالی بازسازی شده، اما بقیه صحنه‌ها در داخل سفارت فیلمبرداری خواهند شد.
این مجموعه به لحاظ حجم تروکاژ و CGI حدود ۴۰۰ دقیقه یعنی یک سوم زمان پروژه را به خود اختصاص داده است.
گفتنی است؛ نگارش «نفوذ» بر اساس استناد‌های تاریخی صورت گرفته و این مجموعه در سه فاز ۳۰ قسمتی تولید می‌شود. روایت ۳۰ قسمت اول از پیش از انقلاب تا تسخیر لانه جاسوسی پیش می‌رود. فصل دوم این مجموعه به حوادث حین گروگانگیری تا کودتای نوژه و آغاز جنگ تحمیلی می‌پردازد و فاز سوم هشت سال دفاع مقدس را در بر می‌گیرد.
امین اسکندریان، کیمیا اکرمی، احمد نجفی، حمید گودرزی، رحیم نوروزی، علیرام نورایی، صالح میرزا آقایی، شهره لرستانی، زهرا سعیدی، جلیل فرجاد، ماشاله شاه مرادی، کاوه سماک باشی، سید امیر حسام شجاعی، شیوا بلوچی، نجوا صاحب الزمانی، فاطمه بیگی، محمد جواد جعفرپور، جلال فاطمی، هوشنگ توکلی و امیرمحمد زند بازیگران ایرانی این مجموعه هستند.
تصویربرداری «نفوذ» ۲۵ بهمن سال ۹۶ کلید خورد و امید است تا بهمن ۹۷ مجموعه آماده پخش شده و در ایام دهه فجر از شبکه یک سیما روانه آنتن شود.