«چیزکیک انار» را همین امروز درست کنید

چی لازم دارم:
زرده‌ تخم‌مرغ – شش عدد
شکر – ۱۸۰ گرم
وانیل – یک‌هشتم قاشق چای خوری
شیر – یک پیمانه
پودر ژلاتین – دو قاشق سوپ خوری
آب انار- یک‌دوم پیمانه
پنیر‌خامه‌ای – ۱۵۰ گرم
خامه فرم‌گرفته – ۳۵۰ گرم
کیک اسفنجی چهار تخم مرغی- یک عدد
مواد لازم رویه:
نشاسته ذرت – دو قاشق سوپ خوری
شکر – دو قاشق سوپ خوری
آب انار- یک پیمانه
چه جوری درست میشه:
زرده های تخم مرغ، وانیل و شکر را با دور متوسط همزن برقی هم بزنید تا سفید و سبک شود.
شیر را داخل ظرفی بریزید و روی شعله ملایم قرار دهید تا گرم شود سپس در حالی که همزن روشن است، شیر را کم کم به زرده ها اضافه کنید. سپس ظرف را کنار بگذارید تا خنک شود. پودر ژلاتین را روی یک دوم پیمانه آب انار بریزید و روی بخار آب قرار دهید تا ژلاتین ذوب شود .
سپس ژلاتین خنک شده را به مخلوط شیر و تخم مرغ اضافه کنید.پنیرخامه ای را کمی با همزن برقی دور متوسط هم بزنید و خامه فرم گرفته را اضافه کنید و کمی با همزن برقی هم بزنید. در صورت تمایل می توانید کمی رنگ قرمز به خامه اضافه کنید تا دسر خوشرنگ تر شود.مواد تخم مرغی خنک شده را کم کم به مخلوط پنیرخامه ای و خامه اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا مخلوط یکدستی حاصل شود.
برای آماده کردن این دسر داخل قالب مونو پورشن، نیاز به کیک اسفنجی ۴ تخم مرغی داخل قالب ۲۰ در۳۰ داریم.
از کاتر مخصوص مونو پورشن استفاده کنید و کیک اسفنجی را با آن ببرید و در کف قالب ها قرار دهید. دیواره قالب را با ورق استات بپوشانید و دسر آماده را روی کیک ها بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا مواد نیم بند شود. در این فاصله مواد رویه را آماده کنید.
طرز تهیه رویه:
نشاسته ذرت، شکر و آب انار را مخلوط کنید و هم بزنید تا نشاسته حل شود سپس روی شعله ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا مواد غلیظ شود و به جوش آید. پس از غلیظ شدن از روی شعله بردارید و مرتب هم بزنید تا خنک شود.در این مرحله می توانید به دلخواه از کمی رنگ خوراکی نیز استفاده کنید. پس از خنک و براق شدن رویه، روی کرِم ها را با این رویه پر کنید و مجدد داخل یخچال قرار دهید تا کاملاً بسته شود.