ماسک موی خانگی برای عروس خانم ها

۷ تا از بهترین ماسک موهای خانگی برای عروس خانم هایی که به دنبال راه حلی اقتصادی و در عین حال تاثیرگذار برای موهای شان هستند را اینجا آورده ایم.
آرزوی همه دخترخانم ها این است که در روز عروسی شان به بهترین شکل ظاهر شوند، برای همین است که وقتی روز عروسی مشخص می شود بیشتر وقت شان را در آرایشگاه ها سپری می کنند تا انواع و اقسام عملیات شیمیایی را روی پوست و موهای شان انجام دهند. از آنجایی که هزینه های آرایشگاه ها این روزها سرسام آور است، و رفتن به آرایشگاه وقت گیر است، و از همه مهم تر مواد شیمیایی ای که آرایشگرها استفاده می کنند ممکن است برای کوتاه مدت نتیجه بخش باشد اما در درازمدت به موها آسیب می رساند، در اینجا ۷ نوع ماسک خانگی را به شما معرفی می کنیم که به راحتی در منزل می توانید استفاده کنید و از نتایج فوق العاده آن لذت ببرید.

۱- ماسک موی خانگی پروتئین
این ماسک مو برای کسانی که موهای نازک و شکننده دارند بسیار مناسب است. با استفاده از دو عدد موزِ رسیده، دو عدد زرده تخم مرغ، سه قاشق غذاخوری عسل و سه قاشق غذاخوری روغن زیتون این اسموتی پروتئین را درست کنید. همه مواد را خوب مخلوط کنید. آن را به همه جای سرتان بزنید، هم به کف سر و هم به موها، و اجازه دهید نیم ساعت بماند. بعد با آب سرد آبکشی کنید تا موهای ضخیم تر و حالت پذیرتری داشته باشید.

۲- ماسک موی خانگی موج دهنده
اگر موهای فری دارید که مرتب کردن آن دشوار است حتما این ماسک مو را امتحان کنید. نصف فنجان شیره افرا، دو عدد موز، چهار قاشق غذاخوری آبلیمو، یک چهارمِ فنجان روغن زیتون و دو قاشق غذاخوری آرد گندم را خوب مخلوط کنید تا یکدست شود و سپس آن را روی گاز گرم کنید. این ماسک موی رطوبت رسان را روی سرتان بمالید و یک کلاه حمام روی سرتان بگذارید و ۴۵ دقیقه منتظر بمانید، سپس آبکشی کنید و خواهید دید که موهای تان از همیشه نرم تر و قابل کنترل تر شده است.

۳- ماسک موی خانگی رطوبت رسان
استرسِ فراهم کردن مقدمات عروسی تاثیر منفی روی موهای تان دارد و آن را کدر و بی روح می کند. برای اینکه به موهای تان کمی درخشندگی و رطوبت بدهید این ماسک موی آووکادو را امتحان کنید. نصف آووکادو را له کنید و چند قطره روغن مورد علاقه تان را به آن اضافه کنید. ابتدا موهای تان را خوب با شامپو بشورید و بعد این ماسک را بزنید. بعد از ۱۵ دقیقه آبکشی کنید و از موهای فوق العاده نرم و لطیف تان لذت ببرید. اگر جنس موهای تان خیلی خشک است می توانید زرده تخم مرغ یا ماست هم به این ماسک اضافه کنید.

 

بیتوته/