خبر‌های خوش برای کاروان اعزامی تیم ملی کشتی

نایب‌رئیس فدراسیون کشتی گفت: تلاش‌ها و پیگیری‌های فدراسیون کشتی به نتیجه رسیده و وزارت ورزش با حمایت همه جانبه خودش شرایطی را فراهم کرده که ان‌شاءالله امیدواریم همه چیز به خوبی و خوشی تمام شود.
سوت شروع مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان سال ۲۰۱۸ مجارستان ۶ روز دیگر در شهر بوداپست به صدا در‌می‌آید. تا همین دیروز سایه شوم نگرانی و تردید از احتمال اعزام نصف و نیمه کاروان کشتی به پیکار‌های جهانی، بزرگترین دغدغه و اضطراب ملی‌پوشان و کادر فنی تیم ملی بود. از یک طرف وزارت ورزش اعلام می‌کرد فدراسیون کشتی ارز مورد نیاز را دریافت کرده، از سوی دیگر مسئولان فدراسیون کشتی می‌گفتند، ما هنوز هیچ ارزی نگرفته‌ایم. عده‌ای هم به جای کاستن از مشکلات ورزش اول کشور، دائم از رفتن و نرفتن این و آن سخن گفته و بعضی مطالب را مطرح کرده و سوهان به روح و روان ملی‌پوشان اعزامی می‌کشیدند، اما گویا پیگیری‌ها و تلاش‌های فدراسیون کشتی با حمایت وزارت ورزش و مساعدت بانک مرکزی، خوشبختانه شرایطی امیدوارکننده برای کاروان اعزامی فراهم ساخته تا این نگرانی‌ها به پایان برسد. در همین رابطه با حمید بنی‌تمیم، نایب‌رئیس فدراسیون کشتی به گفتگو نشستیم. او به خبروزشی گفت:
* تلاش‌ها و پیگیری‌های فدراسیون کشتی به نتیجه رسیده و وزارت ورزش با حمایت همه جانبه خودش شرایطی را فراهم کرده که ان‌شاءا… امیدواریم همه چیز به خوبی و خوشی تمام شود.
* برخلاف بعضی‌ها که تلاش دارند تا به جو نامناسب و حاشیه‌سازی برای ما و وزارت ورزش دامن بزنند، باید بگویم که نه ما دروغ می‌گوییم و نه وزارت ورزش، بلکه هر دوی ما پیگیری موضوع هستیم و براساس کار‌هایی که انجام شده، حرف می‌زنیم.
* وزارت ورزش براساس هماهنگی‌هایی که با بانک مرکزی انجام داده، می‌گوید مشکلی نیست و تیم‌های کشتی به موقع و با تمام نفرات و کامل اعزام می‌شود. فدراسیون کشتی هم، چون هنوز هیچ حواله‌ای برای دریافت هزینه ارزی این اعزام را دریافت نکرده می‌گوید، هنوز چیزی نگرفته‌ایم.
* خوشبختانه باتوجه به هماهنگی‌هایی که وزارت ورزش و بانک مرکزی انجام داده‌اند، قرار است حداکثر امروز یا فردا حواله دریافت ارز موردنیاز اعزام ملی‌پوشان کشتی به پیکار‌های جهانی را دریافت کنیم.
* در حال حاضر همه کار‌های مربوط به اعزام کامل تیم‌های ملی را انجام داده‌ایم و از این نظر هیچ مشکلی نداریم و فقط منتظر تأمین و دریافت ارز مورد نیاز از سوی بانک مرکزی هستیم.
* همه امور مربوط به رزرو بلیت هواپیما، انجام امور سفارت مجارستان برای اخذ روادید نفرات اعزامی برای تیم‌های ملی کشورمان به صورت کامل را نیز انجام داده‌ایم. فقط ظرف امروز و فردا که مبلغ ارز مورد نیاز تأمین شود، اعضای کاروان اعزامی کشورمان دیگر هیچ مشکل و دغدغه‌ای نخواهند داشت.
* کادر فنی بدون توجه به موضوعات فعلی، فقط به انجام امور آماده‌سازی و مسائل مربوط به رویارویی با حریفان کار می‌کند و ما نیز تمام تلاش‌مان را به کار گرفته‌ایم تا با حمایت وزارت ورزش و مساعدت بانک مرکزی بیش از این تأخیر در اعلام اسامی نفرات اعزامی نداشته باشیم.
* اگر خدای نکرده به احتمال بسیار ضعیف بانک مرکزی نتواند در ایام باقی‌مانده تأمین اعتبار کند و قرار باشد با ترکیب ناقص به مصاف مدعیان جهانی برویم، ترکیب نهایی از سوی کادر فنی تیم‌های ملی اعلام می‌شود.
* بسیار امیدواریم که هرگز نیازی به کاستن از تعداد ملی‌پوشان کشورمان نباشد ولی اگر قرار به این اتفاق باشد، مربیان تیم‌های ملی و کادر فنی موضوع را بررسی و تکلیف ملی‌پوشان اعزام را روشن می‌کنند.
* خوشبختانه فکر می‌کنم امرو یا فردا همه این حرف و حدیث‌ها به پایان می‌رسد و ملی‌پوشان ما می‌توانند با ترکیب کامل به میدان بروند و روسیاهی همه این شایعات و جوسازی‌ها برای ذغال می‌ماند.
* هم ما به عنوان فدراسیون کشتی و متولی کاروان اعزامی، هم وزارت ورزش به عنوان مسئولان و متولی ورزش کشور و هم بانک مرکزی به عنوان مسئول تأمین اعتبار و ارز موردنظر، هم حامیان مالی و اسپانسر‌های فدراسیون کشتی با دلسوزی و کمک‌های همه‌جانبه خودشان، هرچه در توان داشتیم را به کار گرفتیم تا این تیم‌ها با ترکیب کامل اعزام شوند و ان‌شاءا… دیگر مشکلی در این‌باره نخواهیم داشت.

 

خبر ورزشی/