نکاتی مهم برای پاک کردن آرایش

شاید به نظر شما پاک کردن آرایش کار ساده ای باشد اما اگر به سلامت پوست تان اهمیت می دهید ، نکات زیر را در نظر داشته باشید .
نحوه پاک کردن آرایش صورت
با پاک کردن روزانه آرایش از سلامت پوست تان مراقبت می کنید . برای پاک کردن آرایش نکات زیادی وجود دارد و نظر عموم این است که در پایان شب آرایش را به طور کامل از روی صورت مان پاک کنیم . اما اثر لوازمی چون خط چشم و ریمل حتی بعد از استفاده از پاک کننده ی آرایش باز هم به جا می ماند . با نکاتی که ارائه می کنیم به راحتی می توانید آرایش تان را پاک کنید .
به ترتیب شروع به پاک کردن آرایش کنید
برای پاک کردن آرایش بهتر است از پایه شروع کنید تا با این کار سرعت کارتان هم بالاتر بود . ابتدا با پاک کردن رژ یا برق لب شروع کنید و بعد از آن به سراغ چشم هایتان بروید و با پاک کردن دیگر نقاط صورت کار را تمام کنید
در هنگام پاک کردن آرایش مراقب چشم هایتان باشید
سخت ترین قسمت پاک کردن آرایش ، محو کردن ریمل و خط چشم است . شاید در این زمان چشم هایتان را می مالید تا خط چشم و ریمل پاک کنید اما این کار برای سلامت پوست تان مناسب نیست . بهتر است برای پاک کردن سایه ، خط چشم و ریمل از پاک کننده آرایش مختص چشم استفاده کنید . برای این منظور کمی پاک کننده آرایش چشم روی پد پنبه ای بریزید و آن را روی پلک و مژه هایتان بگذارید . سپس پد را به آرامی روی گوشه های چشم ببرید تا آرایش تان به طور کامل پاک شود .
پاک کننده خوبی برای پاک کردن آرایش خود داشته باشید
باید ملایم ترین و بهترین پاک کننده موجود برای نوع پوست تان را بخرید . با استفاده از پاک کننده های خیلی قوی و خشن ، پوست تان خشک شده و بیش از اندازه چربی تولید می کند . پاک کننده را باید با حرکات دایره ای روی پوست تان بکشید و به این صورت آرایش را به آرامی پاک کنید . بیشتر آرایش ، بویژه اگر قبل از آن آرایش لب و چشمان تان را پاک کرده اید ، باید در این مرحله پاک شود .
صورت تان را بعد از پاک کردن آرایش بشویید
بعد از پاک کردن آرایش باید صورت تان را با آب ولرم شست و شو دهید . نباید ته مانده آرایش را با پارچه یا حوله پاک کنید زیرا به پوست تان آسیب می رساند . تنها کافی است برای از بین بردن باقی مانده آرایش به صورت تان آب ولرم بپاشید . در نظر داشته باشید که پاشیدن آب داغ یا سرد باعث وارد کردن شوک به پوست تان می شود .
صورت تان را بعد از پاک کردن آرایش خشک کنید
بعد از پاک کردن آرایش از یک حوله نرم برای خشک کردن پوست استفاده کنید . این پارچه یا حوله نرم را به آرامی روی پوست تان بزنید و از کشیدن و مالیدن آن روی پوست جلوگیری کنید . در پایان این کار از مرطوب کننده استفاده کنید .
با پوست تان مهربان باشید
ملایمت اصلی ترین نکته برای پاک کردن آرایش است . شاید فکر کنید استفاده از محصولات و حرکات ملایم بی فایده است اما این طور نیست . ملایمت به معنی برآشفتن پوست به کمترین حد ممکن است ، زیرا پوست صورت به شدت حساس است .
ترفندی برای پاک کردن آرایش
در بیشتر مواقع تمام وسایل را برای پاک کردن آرایش نداریم . در این شرایط می توانید از مرطوب کننده استفاده کنید و پاک کردن با دستمال کاغذی بهترین روش بدون آب است.

بیست ستون/