چطور فضای بالای کابینت ها را پر کنیم؟

اگر کابینت های آشپزخانه تان طوری طراحی شده اند که بین سقف و کابینت ها فاصله است ، شما فضای کافی برای مانور ایده هایتان و ایجاد یک دکور زیبا و چشمگیر در آشپزخانه خواهید داشت. ما به شما ایده هایی برای پر کردن این فضای خالی می دهیم.

لوازم نقره ای یا سرامیکی بچینید
می خواهید یک کلکسیون از وسایل با ارزشتان را به نمایش بگذارید، بهتر است از دو نوع مختلف استفاده کنید. شما می توانید لوازمی که خیلی مورد استفاده نیست را بالای کابینت بگذارید. اما این وسایل باید با هم همخوانی داشته باشند. ترکیب لوازم نقره ای در کنار سرامیکی یکی از ترکیبات زیبا و شیک است.

به آشپزخانه تان کمی نور دهید
با اضافه کردن چراغ های کوچک بالای کابینت ها می توانید فضای رومانتیکی در آشپزخانه ایجاد کنید. اما در این صورت در کنار این نور نباید وسیله دیگری بالای کابینت بگذارید که جلوه این نوع دکور را از بین ببرد.

کاری کنید کاغذ دیواری آشپزخانه بدرخشد
یکی دیگر از راه حل ها برای پر کردن فضا استفاده از کاغذ دیواری است. از کاغذ دیواری استفاده کنید که خود جلوه خاصی داشته باشد و در کنار آن کلکسیونی از وسایل بگذارید که از لحاظ رنگبندی با رنگ کاغذ دیواری همخوانی دارد. این کار فضای بالای کابینت ها را از فضایی خالی و بیهوده به نقطه ای چشمگیر و زیبا در آشپزخانه تبدیل می کند.

رنگ آمیزی کنید
شما می توانید برای پر کردن این فضای خالی دیواره های آن را رنگ کنید اما باید اینکار را خیلی هوشمندانه انجام دهید. نکته کلیدی در این مساله این است که رنگی را انتخاب کنید که در کنار رنگ کابینت ها ؛ رنگ سقف و سایر فضای آشپزخانه خودش را نشان بدهد و بدرخشد.

از حلقه های گل زیبا و جذاب استفاده کنید
این گل های فانتزی زیبا و کاغذی بسیار هنرمندانه هستند ، شما می توانید رنگی انتخاب کنید که در کنار رنگ کابینت ها به چشم بیاید یا اگر دوست دارید از طرح های تک رنگ یا مونوکروم ایده بگیرید می توانید آن را کاملا همرنگ کابینت ها انتخاب کنید ، به شرطی که سایر نقاط آشپزخانه تان نیز طرحی مونوکروم داشته باشد.

گیاهان سرسبز قرار دهید
شاید گیاهان مصنوعی برای قرار گرفتن روی کابینت ها کمی از مد افتاده باشند اما اگر از گیاهان سبز استفاده کنید وزینت بیشتری به محیط ببخشید. این بستگی به شما دارد که از گیاه مصنوعی سبز استفاده کنید یا واقعا محیط خانه تان را با قرار دادن گیاهان طبیعی پرطراوت تر کنید.

پرده بکشید
برخی معتقدند فضای خالی بالای کابینت ها مانند پنجره ای به بیرون هستند پس می توان آن را با پرده پوشاند. ایده بدی نیست.اگر فضای کافی برای لوازم آشپزخانه ندارید و آنها به اندازه کافی با هم ست نیستند که از آنها دکور بسازید پس بالای کابینت پرده بکشید تا بتوانید لوازم اضافی که دارید را پشت آن قرار دهید بدون اینکه شلوغ و نامنظم دیده شود.

از آثار هنری استفاده کنید
معمولا آثار هنری و نقاشی ها را روی دیوار قرار می دهند. اما شما می توانید این قانون را بشکنید و چند طرح هنری یا تابلوهای زیبا در آشپزخانه تان قراردهید. فضای خالی بالای کابینت ها می تواند جای مناسبی برای قرار دادن آنها باشد.

کتابهای آشپزیتان را بگذارید
اگر تعدادی کتاب آشپزی دارید یا اهل مطالعه هستید و مجلات و کتابهای مختلفی می خوانید، می توانید آنها را بالای کابینت قرار دهید تا هر زمان که نیاز داشتید از آنجا بردارید و مطالعه کنید.

سبدهای سیمی قرار دهید
سبدهای یکدست سیمی گزینه خوبی برای مرتب کردن آشپزخانه هستند، هر آنچه که خیلی مورد نیازتان نیست را می توانید در این سبدها دسته بندی کنید و بالای کابینت ها بگذارید. در این صورت حتی اگر این اشیا با هم همخوانی خاصی هم نداشته باشند سبدهای سیمی باعث می شوند خیلی نامرتب به نظر نرسند

 

ایران بانو/