برای شارژ کردن سریع آیفون جدیدتان باید ۷۰ دلار اضافه بپردازید!

اپل شب گذشته سه آیفون Xs ،Xs Max و Xr را معرفی کرد. این سه گوشی جک هدفون نداشته و دانگل جک هدفون را نیز ندارند. همچنین برای اینکه دو یا سه ساعت برای شارژ شدن گوشی خود منتظر نمانید باید ۷۰ دلار پرداخت کنید!

این آیفون‌های جدید در جعبه خود تنها یک شارژر معمولی دارند. این شارژر معمولی خروجی با توان بالا ندارد و نمی‌تواند میزان کافی انرژی برای شارژ کردن سریع گوشی آیفون فراهم سازد. برای این که بتوانید نصف باتری آیفون خود را ر تنها ۳۰ دقیقه شارژ کنید برای ارزان‌ترین گزینه باید به سراغ شارژر ۳۰ واتی Type C اپل بروید و برای اتصال این شارژر باید یک تبدیل Type C به Lightning تهیه کنید. تعجب نکنید چرا که این راه حل رسمی اپل در وبسایت پشتیبانی این شرکت برای کاربران است. برای خود شارژر ۲۹ واتی باید ۴۹ دلار و برای تبدیل USB مبلغ ۱۹ دلار مازاد بر ارزش گوشی بپردازید.

این درحالی است که تقریباً تمامی گوشی‌های اندرویدی از برندهایی مثل سامسونگ یا هوآوی اگر قابلیت پشتیبانی از شارژ سریع را داشته باشند به همراه یک شارژر با توان متناسب عرضه می‌شوند و هیچ مبلغ اضافه‌ای نباید بپردازید. علاوه بر این تکنولوژی شارژ سریع در گوشی‌های رقیب سریع‌تر از شارژ سریع آیفون نیز هست.

نسخه ۵۱۲ گیگابایتی iPhone XS Max قیمتی معادل ۱۴۴۹ دلار دارد. اگر بخواهید هدفون خود را به آن متصل کنید باید ۹ دلار بپردازید و اگر بخواهید آن را به سرعت گوشی‌های رقیب شارژ کنید و چند ساعت معطل نمانید باید مبلغ ۶۸ دلار را بپردازید. بهتر است پیش از خرید آیفون خود این هزینه‌ها را نیز به آن اضافه کنید!

 

شهر سخت افزار/