تهدید جایگاه اپل توسط honor

در رقابت تسخیر عرصه ۵G هر کمپانی برنامه‌ای دارد. اپراتورها درحال راه اندازی سرویس‌های ۵جی خود هستند همچنین در سال ۲۰۱۹ شاهد فوران گوشی‌های ۵جی خواهیم بود. برند Honor نیز قصد دارد تا جایگاه خود را در این عرصه جدید محکم کند.

بعضی از شرکت‌های سازنده گوشی مانند سامسونگ، الجی، Vivo و OnePlus برنامه‌های خود را برای انتشار دستگاه‌های ۵G برای سال ۲۰۱۹ اعلام کرده‌اند. Honor نیز در حال کار بر روی یک گوشی ۵جی است تا از این رقابت عقب نیفتد. با توجه به سابقه این برند احتمالاً این گوشی از دیگر گوشی‌های ۵جی هم رده بسیار ارزان‌تر خواهد بود.

مدیرعامل آنر، Geroge Zhao طی کنفرانسی در چین تایید کرد که این شرکت در سال ۲۰۱۹ گوشی هوشمند ۵G را معرفی خواهد کرد. این یک حرکت بزرگ برای برند نسبتاً کوچکی چون Honor است. انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۹ گوشی‌های ۵جی اقلیت گوشی‌های هوشمند را تشکیل دهند. چرا که آوردن ۵جی به گوشی‌ها بسیار دشوار است و چالش‌های سختی دارد. با وجود اینکه Zhao جزئیاتی را منتشر نکرد، اما انتظار می‌رود این گوشی با قیمت کم نسل جدید اینترنت همراه را برای کاربران قابل دسترس کند.

کوالکام، قصد دارد تا اولین مودم ۵جی را عرضه کند. سامسونگ نیز مودم ۵جی خود را معرفی کرده است. انتظار می‌رود اینتل و دیگر سازندگان نیز این جریان را دنبال کنند. آنر احتمالاً ترجیح خود را بر روی محصولات Kirin بگذارد ولی اگر Kirin هیچ گزینه‌ای برای ۵جی نداشته باشد این برند باید به سراغ استفاده از گزینه‌های کمپانی‌هایی مثل سامسونگ یا کواکام برود.

با این حال، اغلب شبکه های ۵G تا سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ فعال نخواهند شد و تنها در بازار های انتخاب شده در دسترس خواهند بود. انتظار می‌رود چین، کره جنوبی و ایالات متحده اولین کشورهایی باشند که شبکه ۵G را ارائه دهند.

ژائو به جز نشان دادن برنامه شرکت برای انتشار گوشی ۵G، همچنین اعلام کرد که Honor تحقیق و توسعه خود را بر روی هوش مصنوعی ادامه خواهد داد، زیرا ورود گوشی‌های هوشمند ۵G با عصر دستگاه های AI همزمان خواهد بود. این شرکت امیدوار است که با این تلاش‌ها تا سال ۲۰۲۰ به یکی از پنج سازنده گوشی های هوشمند تبدیل شود و تا سال ۲۰۲۲ به سه تولید کننده برتر گوشی در سطح جهانی بپیوندد.

شهر سخت افزار/