نکات مهم برای آرایش پوست‌های تیره و سبزه

داشتن پوست سبزه یک موهبت الهی برای خانم هاست . اما به شرط اینکه به خوبی بدونید چه طور از پوستتون مراقبت کنید و با چه ترفند های آرایشی رنگ مو و پوستتون رو در بهترین حالت نگهدارید.برای اینکه زیباتر از همیشه باشید این مطلب را بخوانید
رنگ مو و پوست یکی از موارد اصلی هست که تاثیر خیلی زیادی روی مدل آرایش داره. مثلا انتخاب کرم و رنگ سایه توی آرایش پوست های سفید، زمین تا آسمون با پوست سبزه فرق داره. اگه پوست تون سبزه هست و همیشه بدون در نظر گرفتن نکته های مهم مخصوص این رنگ پوست آرایش می کردین بهتره این مطلب رو بخونین و توی آرایش کردن تون و استفاده از مواد آرایشی تجدید نظر کنین.

چه کرمی انتخاب کنیم؟
خانم هایی که پوست سبزه دارن معمولا رنگدانه های قرمز پوست شون زیاد تر هست و برای این که این رنگ رو متعادل سازی کنن بهتره از رنگ های بژ و طلایی برای زیر سازی آرایش شون استفاده کنن تا رنگدانه های قرمز از بین بره و صورت خیلی بشاش تر از قبل به نظر برسه.

چشم ها رو جذاب تر کنین
اگه قبلا فقط به این بهانه که رنگ پوست تون تیره و خیلی با خط چشم مشکلی جذاب تر می شین مدام از این یک رنگ استفاده می کردین توصیه ی ما به شما اینه که از این به بعد برای این که چشم های جذاب تری داشته باشین از خط چشم هایی مثل سبز پررنگ یا سرمه ای و طلایی خیلی تیره استفاد کنین. این کار هم باعث می شه پوست شما شفاف تر به نظر بیاد هم اجازه می ده چشم هاتون خیلی بهتر و درشت تر به نظر برسه.

رژ های براق و بی رنگ
زمانی که رنگ پوست یه نفر برنز یا به قول قدیمی ها همون سبزه بود معمولا این اشتباه انجام می شد که اون ها به جای استفاده از رژ های کم رنگ به سمت رژ لب هایی می رفتن که خیلی تیره و جیغ بودن. شاید در نگاه اول این انتخاب خیلی خوب به نظر برسه اما اگه یک بار رژ لب های براق و رژ های مات رنگ لب رو برای آرایش تون انتخاب کنین قطعا محال دیگه سمت رژ های خیلی پررنگ برین. البته پشنهاد ما رژ های براق هست ، خصوصا اون هایی که یه مقدار خیلی کمی اکلیل هم داخل شون دارن و جذابیت شما رو صد چندان می کنن.

رژگونه های بژ
برای انجام بهترین آرایش روی صورت تون بهتره رنگ بژ و طلایی رو دوست خودتون بدونین و بر عکس گذشته که آرایشگر ها فکر می کردن افرادی که برنز هستن باید از رنگ های روشنی که خیلی توی چشم هستن استفاده کنن همیشه از این رنگ استفاده کنین. رنگ بژ براق برای رژ گونه یکی از بهترین انتخاب هایی هست که شما می تونین داشته باشین.

رنگ موی مناسب
معمولا این ذهنیت وجود داره که آدم های سفید پوست رنگ پوست شان سرد است و برعکس آدم های سبزه رنگ گرم دارن. اما جالبه بدونین طبق نظر کارشناس ها حتی کسایی که سبزه هستن هم رنگ شون ممکنه سرد باشه.
بهترین راه برای تشخیص این که پوست سبزه ی شما گرم هست یا سرد اینه که جلوی آینه بایستین و پوست تون رو خوب نگاه کنین اگه هاله ای که روی پوست تون می بینین قرمز یا نارنجی باشه شما پوست گرمی دارین و اگه پوست تون رنگ دانه ی آبی و سبز داشته باشه معلومه که پوست شما سرد هست و بهتره برای گرم کردنش دست به کار بشین.
اگه شما از اون دست خانم هایی هستین که پوست سبزه ی گرم دارین بهتره توی رنگ های شاه بلوطی و رنگ هایی که تو دسته ی رنگ های قرمز قرار می گیرن دنبال رنگ موی مناسب تون بگردین و برعکس اگه پوست شما سبزه ی سرد هست از رنگ های طلایی و بژ استفاده کنین. این رنگ ها به چهره ی شما رنگ و لعاب خیلی خوبی می بخشه و حسابی سر حال تون میاره.

براق کننده را فراموش نکنین
آرایش شما باید براق باشه. براق بودن به صورت شما کمک می کنه خیلی جذاب تر به نظر برسین. برای این که خیلی جذاب تر به نظر برسین حتما از پودرهای براق کننده استفاده کنین. البته توصیه ما این هست که اصلا سمت پودرهای براق و سفید نرید چون ممکنه خیلی مصنوعی به نظر برسین . بهترین گزینه برای شما استفاده از پودرهای بژ خیلی روشن هست که با رنگ رژ گونه تون هم خونی داشته باشه .

 

خانومی/