صعود ۲پله‌ای ایران در جمع تولیدکنندگان بزرگ فولاد جهان

انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد ایران با تولید بیش از ۱۲.۵ میلیون تن فولاد در نیمه نخست ۲۰۱۸ یازدهمین تولیدکننده بزرگ این محصول در جهان شناخته شده است.

انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد ۲۵.۸ درصدی تولید فولاد ایران در ۶ ماه نخست سال جاری میلادی خبر داد.
تولید فولاد ایران که در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۹.۹۴۷ میلیون تن گزارش شده بود در ۶ ماه نخست سال جاری میلادی به ۱۲.۵۱۶ میلیون تن افزایش یافته است.
تولید فولاد جهان در ۶ ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴.۶ درصدی داشته و به ۸۸۱ میلیون تن رسیده است.
بر اساس این گزارش ایران یازدهمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان در نیمه نخست سال جاری میلادی شناخته شده است. تولید فولاد ایران در این دوره از کشورهای صنعتی مثل فرانسه، اسپانیا، انگلیس، کانادا، استرالیا و اتریش هم بیشتر بوده است.
ایران در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ در جایگاه سیزدهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان شناخته شده بود که با کنار زدن دو کشور اوکراین و مکزیک در نیمه نخست امسال به جایگاه یازدهم ارتقا یافته است.

چین با تولید ۴۵۱ میلیون تن فولاد بزرگترین تولیدکننده این محصول در نیمه نخست ۲۰۱۸ شناخته شده است. ژاپن با ۵۲.۹۸ میلیون تن و هند با ۵۲.۸۳ میلیون تن به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.

 

تسنیم/