حلیم بادمجان را با گوشت ویژه و لذیذ بپزید

حلیم بادمجان از غذاهای اصیل ایرانی است که مانند کشک بادمجان از کشک، بادمجان، نعنا داغ وسیر داغ تهیه می‌شود؛ اما علاوه بر این مواد گوشت قرمز و عدس نیز دارد. در ادامه این مطلب می‌توانید طرز تهیه حلیم بادمجان اصیل را بخوانید.
چی لازم دارم:
بادمجان ۱/۵ کیلوگرم
گوشت بدون استخوان ۵۰۰ گرم
عدس ۲۵۰ گرم
پیاز داغ ۱ پیمانه
کشک ۲/۵ فنجان
گردوی چرخ شده ۱ فنجان
سیر داغ ۲ قاشق غذاخوری
نعناع داغ ۱/۲ لیوان
زردچوبه ۲ قاشق مرباخوری
روغن، نمک و فلفل به مقدار لازم
چطور بپزم:
۱- گوشت را خرد کنید و بشویید. ۲ قاشق غذاخوری روغن در یک قابلمه بریزید و گوشت را همراه با ۱ قاشق مرباخوری زردچوبه تفت دهید تا رنگ آن تغییر کنید.
۲- ۱/۲ لیوان پیاز داغ، نمک و فلفل را به گوشت در حال تفت اضافه کنید و سپس ۳ لیوان آب روی آن‌ بریزید و اجازه دهید با حرارت ملایم بپزد.
۳- بادمجان‌ها را پوست بگیرید و بشویید و در مقداری آب و نمک قرار دهید؛ تا هنگام سرخ کردن روغن زیاد به خودشان نگیرند. پس از ۲۰ دقیقه از آب دربیاورید و روی یک حوله قرار دهید تا آب آن کاملا گرفته شود. سپس بادمجان‌ها را در روغن سرخ کنید.
۴- هنگامی که گوشت‌ها نیم پز شدند، عدس را که از قبل در آب خیس کرده‌اید اضافه کنید، تا عدس همراه گوشت پخته شود.
۵- پس از این که گوشت و عدس پخته شدند، بادمجان‌های سرخ شده، ۱ قاشق مرباخوری زردچوبه و باقی مانده‌ی پیاز داغ را به گوشت و عدس اضافه کنید. وقتی کاملا آب آن کشیده شد قابلمه را از روی شعله بردارید و با گوشتکوب، مواد را خوب بکوبید تا کاملا له شوند.
۶- حلیم بادمجان را دوباره روی حرارت قرار دهید و زیاد هم بزنید تا کشدار شود. حالا گردو چرخ شده و کشک را به حلیم بادمجان اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا ته نگیرد
۷- وقتی حلیم بادمجان خوب جا افتاد و آماده شد آن را در ظرف دلخواه بکشید و با کشک، سیرداغ، نعناع داغ و مقداری گردو تزیین و سرو کنید.