پاک‌سازی کامل پوست با ماسک اسکراب صورت

استفاده از ماسک اسکراب صورت به‌شکل دوره‌ای برای داشتن پوستی سالم و درخشان امری ضروری‌ست. برای انجام این کار می‌توانید به سالن‌های زیبایی معتبر مراجعه کنید یا به کلینیک‌های خدمات پوست؛ در این اماکن با بررسی جنس پوستتان و وضعیتی که دارد، نوع اسکراب سازگار با پوستتان را انجام می‌دهند. این کار باید به‌طور مرتب انجام شود تا نتیجۀ مطلوب را داشته باشد. اگر فردی هستید که دوست دارید خودتان دست به کار شوید و در خانه این کار را انجام دهید با این مقاله همراه شوید تا نحوۀ درست‌کردن یک ماسک اسکراب خانگی را بیاموزید.

چطور در خانه ماسک اسکراب صورت بسازیم؟
برای تهیۀ ماسک اسکراب صورت در خانه نیاز به مواد پیچیده‌ای ندارید. حُسن انجام این کار در خانه این است که شما در هر زمانی از روز که فرصت پیدا کنید می‌توانید با ساده‎‌ترین مواد آن را تهیه و استفاده کنید. این ماسک هیچ عوارضی روی پوست صورت شما نخواهد داشت، اما برای اطمینان از آن بهتر است قبل از استفاده مقداری از مواد را روی پوست دستتان بگذارید تا از آلرژی‌نداشتن به آن اطمینان حاصل کنید.
مواد لازم
آرد برنج: دو پیمانه
شیرخشک: دو پیمانه
کرم دسر: چهار پیمانه
عسل: یک پیمانه
دارچین: یک‌دوم پیمانه
طرز تهیه
در یک کاسه تمیز موادی که گفته شد را بریزید و با قاشق حسابی هم‌بزنید. سپس با یک برس ماسک اسکراب را روی صورت و گردن خود بمالید و اجازه دهید به‌مدت بیست‌دقیقه روی صورتتان بماند. بعد از گذشت زمان ذکرشده صورتتان را با یک شوینده ملایم بشویید و سپس مقداری گلاب روی پوستتان اسپری کنید. از زدن مواد ماسک دور چشم خودداری نمایید.

ضرورت استفاده از ماسک اسکراب برای صورت چیست؟
زمانی که شما از ماسک اسکراب برای پاک‌کردن آلودگی‌های سطح پوست استفاده می‌کنید با ازبین‌رفتن سلول‌های مرده از سطح آن، پوستتان درخشان‌تر خواهد شد و میزان تأثیر استفاده از محصولات ضدچین‌وچروک، آبرسان‌های پوست یا کرم‌های ضدآکنه بسیار بهتر از قبل خواهد بود. از محصولات اسکراب تنها یک‌بار در هفته استفاده کنید و بعد از آن کرم ضدآفتاب روی پوستتان بمالید.

 

روزچین/