همه چیز درباره رژ لب؛ از انواع رژلب تا مواد تشکیل دهنده

رژلب را میتوان دوست داشتنی ترین لوازم آرایش خانم ها دانست طوری که اگر از هیچکدوم از لوازم های آرایشی استفاده کنند ولی از رژلب استفاده میکنند. رژلب ها انواع مختلفی دارند که چندان بی ضرر هم نیستند، البته رژلب یک خواص هم دارد اینکه باعث زیبایی میشود. اگر میخواهید همه چیز را درباره رژلب ها بدانید این مطلب از نمناک را از دست ندهید.

چند نوع رژلب وجود دارد؟
آشنایی با انواع رژلب
رژلب مات
رژلب مخملی
رژلب مدادی
رژلب مایع
رژلب اکلیلی
رژلب شبرنگ
رژلب براق
رژلب مات

رژلب مایع و براق
رژلب های مایع که براق هم هستند یک زمان بسیار مد بودند البته هنوز هم طرفداران خاص خودشان را دارند، این نوع از رژلب ها برای استفاده در جشن ها و مجلس عروسی مناسب اند.

رژلب اکلیلی
رژلب های اکلیلی درخشندگی بینظیری دارند زیرا داخل آن ها اکلیل وجود دارد، برای اینکه در مراسم عروسی تک باشید میتوانید با استفاده از این نوع رژلب حسابی جلب توجه کنید.

رژلب شبرنگ
خانم ها معمولا دنبال لوازم آرایش خاص و کمیاب هستند که رژلب های شبرنگ آن ها را به خواسته شان میرسانند، رژلب های شبرنگ حتی در تاریک ترین فضا جلب توجه میکنند و فوق العاده چشم گیر اند.

رژلب مخملی
رژلب های مخملی همانطور که از اسم شان پیدا است مانند مخمل هستند و باعث برجسته و بزرگتر دیده شدن لب ها میشوند، این رژلب ها برای خانم هایی که لب های باریکی دارند مناسب اند.

مواد تشکیل دهنده رژلب
موم
سرب
الکل
خوشبو کننده
رنگ

عوارض رژلب در بارداری
از آنجایی که در ترکیبات اکثر رژلب ها سرب وجود دارد و سرب باعث آسیب مغزی و مشکلات کلیوی میشود خانم های باردار نباید از رژلب در این دوران حساس استفاده کنند تا به خودشان و جنین آسیبی وارد نشود.

مضرات استفاده از رژلب
در بسیاری از رژلب ها موادی همچون پلی اتیلن، اکسید آهن و سرب وجود دارد که باعث سرطان سینه و سرطان های ریوی میشوند.

نمناک/