«دشت کالپوش» منطقه چهار فصل سمنان

دشت کالپوش در روستای حسین آباد استان سمنان قرار دارد. این منطقه ی سرسبز و جنگلی دارای اراضی بسیار مستعد برای کشاورزی و جنگل کاری است. دشت کالپوش در مجاورت پارک ملی گلستان قرار دارد و جزو این پارک محسوب می شود. این منطقه به لحاظ اقلیمی جزو اقیم نیمه خشک تا نیمه مرطوب محسوب می شود. بخش کالپوش اما هوایی کاملا معتدل دارد.
روستای حسین آباد که یکی از گردشگرپذیرترین نقاط استان سمنان و دارای آبشارها، چشمه ها و گونه های درختان جنگلی خاصی است. این روستا هر ساله گردشگران داخلی بیشماری به خود جذب می کند. دشت شقایق و دشت آفتابگردان در این منطقه شهرت جهانی دارد. با فرارسیدن فصل بهار و ماه اردیبهشت این منطقه به رنگ سرخ گل های شقایق در می آید.
مسیر دسترسی به این دشت بعد از گذراندن ۴۶۰ کیلومتر از مسیر تهران به مشهد به شهرستان میامی خواهید رسید. بعد از رسیدن به شهر میامی به سمت شمال تغییر مسیر دهید، به سوی دشت کالپوش مسیر را ادامه دهید. دشت شقایق های کالپوش در حدود ۱۶۰ کیلومتری شمال شهر میامی واقع شده است.
اگر در فصل بهار نتوانستید به این منطقه سر بزنید، نگران نباشید. شهریور این منطقه به رنگ زرد در می آید. مردم این منطقه در بهار، کاشت گل آفتابگردان به صورت دیمی و آبی را شروع می کنند. گل ها در فصل تابستان به اوج زیبایی خود می رسند. چیزی که این دشت را از دیگر مزارع آفتابگردان متمایز کرده است، دشت های ناهموار و تپه های آبشارگونه است که باعث ایجاد تمایز رنگی بی نظیری می شود.
برای دیدن این دشت باید به ۲۲۰ کیلومتری شمال شرقی شاهرود بروید. برای دسترسی به این منطقه نیز باید به شهر زیبای میامی بروید. از آنجا به سمت شمال تغییر مسیر دهید تا دشت طلایی کالپوش را ببینید.

لست سکند/