چگونه ناخن مصنوعی را بدون استون برداریم؟

کاشت ناخن اکرلیک یکی از محبوب ترین راه ها برای بلند کردن موقت ناخن هاست. بسیاری از خانم ها از این روش برای مراسم های خاص مثل عروسی استفاده می کنند. بعضی ها هم ناخن های تیپ را در طول سال نگه می دارند. این کار ممکن است برایشان گران تمام شود چون به هر حال برای اینکه ظاهر ناخن ها را خوب نگه دارند باید هر دو هفته یکبار باید آنها را ترمیم کنند. کندن این ناخن ها در سالن آرایش ممکن است به صورت کثیف و با مواد شیمیایی انجام شود. اما با راه حل ما می توان این کار را در خانه و بدون استون هم انجام داد
۱.دست هایتان را بشویید و خشک کنید تا هر گونه چربی را از سطح بستر ناخن هایتان پاک کنید.
۲.لاک های باقی مانده روی انگشتان تان را با یک لاک پاک کن بدون استون و با یک گلوله پنبه پاک کنید.
۳.ناخن مصنوعی را با ناخن گیر کوتاه کنید. اگر ناخن طبیعی تان به اندازه ناخن مصنوعی بلند شده، هر دو را با ناخن گیر به اندازه ای کوتاه کنید که می خواهید ناخن تان بعد از برداشتن ناخن مصنوعی باشد. اگر ناخن هایتان کوتاه تر از ناخن مصنوعی هستند، ناخن های مصنوعی را فقط تا جایی کوتاه کنید که به اندازه ناخن طبیعی تان شود.
۴.لایه اکریلیک باقی مانده را سوهان بکشید. این کار را تا بالای بستر ناخن تان انجام دهید. (به گونه ای که همیشه ناخن هایتان را سوهان می زدید تا آنها را شکل دهید.) از یک سوهان زبر استفاده کنید و باقی مانده لایه اکریلیک را بردارید. تا جایی که ممکن است این کار را نزدیک ناخن اصلی تان انجام دهید اما طوری که بستر ناخن تان را سوهان نزنید. به همین روش از یک سوهان نرم تر برای صاف کردن هر گونه خطی که آرایشگر ممکن است با ابزار الکترونیکی خود روی ناخن هایتان ایجاد کرده باشد استفاده کنید.
۵.دوباره دست هایتان را بشویید و به آنها کرم بزنید و به ناخن هایتان استراحت دهید.

نکات و هشدارها
اگر دیدید ناخن طبیعی تان در مقایسه با ناخن اکریلیکی که داشتید نازک تر است تعجب نکنید. ضخامت ناخن های طبیعی به اندازه ناخن مصنوعی نیست و از ژل استفاده می شود تا این ظاهر از بین برود.

چاره کار/