۱۰ مزیت شیر مادر برای نوزاد و مادر از نظر سازمان جهانی بهداشت و اطفال آمریکا

انتخاب بین شیر خشک و یا شیر مادر برای تغذیه نوزاد ‌امری کاملا شخصی است. این موضوع مهم ترین تصمیمی‌است که یک مادر می‌گیرد. زیرا روی آینده خود و فرزندش تاثیر بسیاری می‌گذارد. با این حال سازمان جهانی بهداشت و اطفال آمریکا (AAP) انتخاب شیر مادر برای تغذیه کودک را امری ضروری می‌داند. با توجه به نتایجی که این سازمان به دست آورده است، نوزاد تا ۶ ماهگی نیاز به شیر مادر دارد. شیر مادر می‌تواند تاثیرات بسیاری بر آینده مادر و کودک داشته باشد. جالب است بدانید تغذیه کودک با شیر مادر نه تنها برای کودک بلکه برای مادر هم مفید خواهد بود. در ادامه این مقاله با دلایل آن آشنا خواهید شد:

تضمین رشد کودک
شیر مادر ترکیب کاملی از پروتئین‌ها، چربی‌ها و کربوهیدرات‌هایی است که می‌تواند رشد کودک را تضمین کند. علاوه بر این، در شیر مادر آنزیم‌ها، هورمون‌ها و پادتن‌های مهمی‌وجود دارد که برای نوزاد مفید است. پروتئین‌های موجود در شیر مادر به راحتی هضم شده و حاوی موادی ضروری برای رشد کودک هستند. کلسیم و آهن موجود در شیر مادر به راحتی جذب شده و برای سلامتی استخوان‌های نوزادان بسیار مفید می‌باشند. سلامت سیستم عصبی و شبکیه چشم نوزاد به چربی‌های موجود در شیر مادر نیازمند است. به علاوه کربوهیدرات و قند موجود در شیر مادر هم به جذب منیزیم و کلسیم در بدن کودک کمک بسیاری می‌کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن
آغوز یا اولین قطره‌های شیری که از سینه مادر ترشح می‌شود دارای خواص شگفت انگیزی است. کودکانی که از ابتدای تولد تا حداقل ۴ ماه از سینه مادر خود تغذیه کرده باشند؛ کم تر به بیماری‌هایی هم چون: آلرژی، آسم و یا اگزما دچار می‌شوند. شیر مادر پروتیئن بالا و چربی پایینی دارد و می‌تواند به شدت بر سیستم ایمنی بدن نوزاد موثر باشد. تغذیه نوزاد با شیر مادر او را در برابر بیماری‌ها، ‌باکتری‌ها و ویروس‌های بسیاری محافظت خواهد کرد. علاوه بر این، تغذیه با شیر مادر خواص واکسیناسیونی هم دارد.

مطالعه ای در سال ۲۰۰۳ انجام شد که ثابت می‌کرد تغذیه با شیر مادر از مبتلا شدن کودکان به بیماری‌هایی مانند آلرژی و آسم جلوگیری می‌کند. نتایج منتشر شده در مجله Osteopathic در سال ۲۰۰۶ نشان داد که شیر مادر سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و امکان ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها را کاهش می‌دهد. مطالعات بالینی دیگری که در سال ۲۰۱۵ انجام شد نشان داد در شیر مادر مولکول‌هایی وجود دارد که می‌تواند بر قدرت دفاعی بافت لنفاوی در روده نوزاد تاثیر زیادی بگذارد.

افزایش هوش
برای همه مادران افزایش ضریب هوشی کودکان شان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تا به حال مطالعات بسیاری این موضوع را تایید کرده است که تغذیه با شیر مادر منجر به افزایش هوش کودک می‌شود. کودکانی که با شیر خشک تغذیه می‌کنند ضریب هوشی پایین تری دارند. وجود اسیدهای چربی مانند دوکوزاهگزانوئیک اسید و اسید آراشیدونیک در شیر مادر منجر به رشد مغز و در نتیجه افزایش هوش کودک خواهد شد. جالب است بدانید تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۸ انجام شد نشان می‌داد که‌ تغذیه با شیر مادر رشد شناختی کودکان را بهبود می‌بخشد. مطالعاتی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد نیز نشان می‌داد که ساختار ماده سفید مغز پس از تغذیه با شیر مادر بهبود می‌یابد. این ماده درست با عملکرد شناختی در ارتباط بوده و بدین گونه است که شیر مادر می‌تواند عملکرد شناختی را بهبود بخشد.

کاهش خطر SIDS
SIDS به اختصار سندرم مرگ ناگهانی نامیده می‌شود. مرگ ناگهانی و بی دلیل کودکان زیر ۱ سال را سندرم مرگ ناگهانی می‌نامیم. برای این عارضه تاکنون هیچ دلیل خاصی شناسایی نشده است و حتی کالبد شکافی هم هیچ کمکی به شناسایی دلیل مرگ نخواهد کرد. سندرم مرگ ناگهانی در کودکانی که از شیر مادر استفاده می‌کنند تا بیش از ۵۰ درصد کاهش می‌یابد. زیرا این نوع مرگ در خواب اتفاق می‌افتد و کودکان با مصرف شیر مادر می‌توانند به راحتی از خواب بیدار شوند.

کاهش خطر سرطان
تغذیه کودک با شیر مادر خطر ابتلا به سرطان را نه تنها در کودک بلکه در مادر نیز کاهش می‌دهد. مطالعات در سال ۲۰۰۸ نشان می‌داد که مصرف طولانی مدت شیر مادر منجر به کاهش ابتلا به سرطان در کودکان خواهد شد. جالب است بدانید مطالعه ای دیگر در سال ۲۰۱۵ هم اثبات کرد که شیر دادن مادر به کودک خطر ابتلا به سرطان تخم دان را به میزان ۳۷ درصد و سرطان پستان را به میزان ۲۶ درصد کاهش می‌دهد .

بهبود بینایی
تغذیه با شیر مادر بینایی کودک شما را بهبود خواهد داد. در نتیجه، احتمال عینکی شدن فرزندتان در آینده به طرز قابل ملاحظه ای کاهش می‌یابد. پس از انجام تحقیقاتی بر روی ۲۶۲ کودک ‌مشخص شد کودکانی که با شیر مادر تغذیه کرده اند دید سه بعدی قوی تری خواهند داشت. در شیر مادر اسید چربی به نام DHA وجود دارد که بر روی بهبود بینایی موثر است. جالب است بدانید DHA یکی از اجزای ساختار شبکیه چشم است. به علاوه در شیر مادر ماده ای وجود دارد که می‌تواند با عفونت‌های چشمی‌مبارزه نماید.

سلامت دستگاه گوارش
نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‌کنند کم تر به ناراحتی‌های معده و اسهال دچار خواهند شد. به صورت کلی می‌توان گفت شیر مادر به سلامتی و رشد دستگاه گوارش کمک بسیاری خواهد کرد. روده نوزاد نیازمند باکتری‌های موجود در شیر مادر است. علاوه بر این پروتئین‌های موجود در شیر مادر به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی هضم خواهند شد. مجله ای بین المللی در سال ۲۰۱۴ مقاله ای را منتشر کرد مبنی بر این که شیر مادر فرآیند درمان مشکلات گوارشی، اسهال و عفونت‌های حاد تنفسی را بهبود خواهد داد. در آخر هم لازم است بدانید درصد ریفلاکس معده در نوزادانی که از شیر مادر استفاده می‌کنند کم تر است.

کمک به کاهش وزن
اگر از آن دسته مادرانی هستید که کاهش وزن برای شما اهمیت دارد بهتر است شیر خودتان را به نوزاد بدهید. مادرانی که به نوزادان شان شیر می‌دهند خیلی سریع تر وزن و چربی از دست خواهند داد. یک مادر شیرده حداقل ۵۰۰ کالری در روز می‌سوزاند. مطالعاتی که در سال ۲۰۰۸ انجام شد نشان می‌داد که مادران شیرده در مدت زمان ۶ ماه می‌توانند به وزن ایده آل خود پس از زایمان برسند.

پشتیبانی از بهداشت دهان و دندان
جالب است بدانید تغذیه با شیر مادر عضلات و ساختار دهان، دندان و فک را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این تغذیه نوزاد با شیر مادر به مدت ۴ الی ۵ ماه از مبتلا شدن او به بیماری مال اکلوژن( انحراف در دندان) جلوگیری می‌کند. تحقیقات در سال ۲۰۰۷ نشان می‌داد که موثرترین راه مبارزه با بیماری مال اکلوژن تغذیه ۹ ماهه کودک با شیر مادر است.

کاهش خطر دیابت
تغذیه با شیرمادر خطر ابتلا به دیابت را در مادر و نوزاد کاهش می‌دهد. همه ما می‌دانیم دیابت به بسیاری از اندام‌های بدن مانند: کلیه، کبد، چشم، پاها و&#۸۲۳۰; آسیب می‌زند. تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۷ انجام شد نشان داد که تغذیه با شیر مادر خطر ابتلا به دیابت نوع ۱ و۲ را در کودک به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. جالب است بدانید مادران شیرده هم از ابتلا به دیابت در آینده در امان خواهند بود. علاوه بر این تغذیه کودک با شیر مادر می‌تواند نیاز به انسولین را در مادران دیابتی کاهش دهد. در آخر هم لازم است بدانید مطالعه ای در سال ۲۰۱۵ انجام شد که نشان می‌داد مادران شیرده ۳۲ درصد کم تر از سایر مادران به دیابت نوع ۲ مبتلا خواهند شد.

دیگر مزایای شیر مادر
از آن جایی که تغذیه مادر با سلامت شیر او رابطه مستقیم دارد. مادران شیرده در انتخاب مواد غذایی مورد استفاده خود دقت بیش تری به خرج می‌دهند. در نتیجه، بدنی سالم تر نسبت به دیگر مادران خواهند داشت.
تغذیه با شیر مادر به تنظیم هورمون‌های زنانه پس از زایمان کمک بسیاری می‌کند.
از آن جایی که در اوایل زایمان سینه‌های مادر شیر کم تری دارد می‌توانید برای دو بار در هفته از شیرخشک استفاده کنید.
تغذیه با شیر مادر در نوزاد احساس خوبی به وجود می‌آورد که از نظر روانی بر خلق و خوی او تاثیر می‌گذارد.
خطر ابتلا به پوکی استخوان پس از یائسگی در مادران شیرده بسیار کم تر است.
پیوند عاطفی میان نوزاد و مادر در مادران شیرده بسیار بیشتر است.
دمای شیر مادر مناسب بدن نوزاد است و می‌تواند سالم ترین و بهترین غذا برای او باشد.
از آن جایی که شیر مادر نیاز به استفاده از بطری‌های پلاستیکی ندارد، برای محیط زیست هم بسیار مفید است.
تغذیه کودک با شیر مادر موجب صرفه جویی در وقت، پول و انرژی خواهد شد.

 

مجله کیوی/