با این ترکیبات طبیعی تیرگی پوست گردنتان را از بین ببرید

به دلایل مختلفی مانند بالا رفتن سن، بارداری، در معرض آفتاب بودن، عوامل وراثتی و کم یا زیاد شدن ناگهانی وزن پوست ناحیه گردن تیره و ظاهر ناخوشایندی به خود می‌گیرد. برای رها شدن از این مشکل نیازی به مراجعه به پزشک و هزینه‌ی زیاد برای درمان نیست. با این ترکیباب طبیعی و خانگی می‌توانید تیرگی پوست ناحیه گردن را از بین ببرید.
شیر خشک و بادام
بادام حاوی ویتامین‌های ضروری برای حفظ سلامت پوست است و علاوه بر تغذیه آن به روشن شدن پوست کمک می‌کند. کافی است نصف قاشق غذاخوری بادام کوبیده شده را با یک قاشق شیرخشک و یک قاشق عسل ترکیب کنید. خمیر به دست آمده را دو تا ۴ بار در هفته بر روی پوست گردن بمالید و پس از نیم ساعت با آب ولرم بشویید. می‌توانید ماهی یکبار گردنتان را با روغن بادام شیرین ماساژ دهید. تا جریان خون بهتر شده و رنگ پوست باز شود.
گردو و ماست
گردو منبع غنی از زینک و ویتامین‌های مختلف است و رطوبت لازم برای پوست را تامین می‌کنید. مقداری گردو را کوبیده و با ماست چکیده مخلوط کنید تا مانند خمیر سفت شود پس از آن برای چند دقیقه روی پوست گردن ماساژداده و بشویید. این کار را دوبار در هفته امتحان کنید. پس از چندین هفته تفاوت را احساس خواهید کرد.
خیار و لیموترش
ترکیبات خیار علاوه بر خنک کردن و آبرسانی پوست سلول‌های مرده را از بین می‌برد و درخشش پوست را زیاد می‌کند. مقدار مساوی از آب خیار و آب لیموترش تازه را با پنبه بر روی پوست بمالید و بعد از ده دقیقه با آب سرد بشوئید. از این ترکیب به صورت روزانه می‌توانید استفاده کنید.
ماسک پوست پرتقال و ماست
ویتامین C موجود در پرتقال برای روشن شدن پوست بسیار مفید است. از پوست خشک شده پرتقال می‌توان برای پاکسازی پوست استفاده کرد. پوست پرتقال را خشک کرده و آسیاب کنید تا تبدیل به پودر شود. مقدار لازم از این پودر را با ماست پرچرب و چکیده مخلوط کنید تا تبدیل به ماسک شود. ماسک را برروی پوست گردن بگذارید و پس از آنکه خشک شد، بشویید.
آلوئه ورا
یک گیاه فوق العاده برای مراقبت از پوست است. آنتی اکسیدان موجود در این گیاه به کلاژن‌سازی و حفاظت از پوست کمک قابل توجهی می‌کند. قسمت ژل مانند گیاه را از پوست جدا کرده و به آرامی پوست گردن را با آن ماساژ دهید. بعد از بیست دقیقه گردنتان را بشویید. هر روز می‌توانید این کار را انجام داده و شاهد تغییرات باشید.

 

فردا/