محمد بحرانی: از استقبال مردم هیجان زده شدم

صداپیشه عروسک «جناب خان» پس از تولید و پخش ویدئو کلیپ «اومدیم روسیه» پیش بینی هایش را درباره بازی های تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی بیان کرد.
محمد بحرانی صداپیشه و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که در میان مردم با عنوان صداپیشه عروسک جناب خان شناخته شده است، در گفت وگو با خبرنگار فیلم نت نیوز درباره موزیک ویدئوی «اومدیم روسیه» گفت: «چهار سال پیش من و امیر سلطان احمدی یک موزیک ویدئوی دلی برای تیم ملی ایران کار کردیم که با بودجه شخصی ساخته شد و تهیه کننده های مختلفی از آن استقبال کردند. این موزیک ویدئو از تلویزیون پخش و خیلی هم دیده شد و در فضاهای مجازی به شدت مورد استقبال قرار گرفت.» او ادامه داد: «از سال گذشته در این فکر بودیم که امسال هم یک موزیک ویدئو برای تیم ملی فوتبال بسازیم. امیر سلطان احمدی یک ایده در ذهن خود پرورش داد و ترانه هم برای آن سرود، ایده ای با عنوان «بازی با نوستالژی های فوتبالی» . در این حین کار جناب خان برای حضور در برنامه «خندوانه» و تلویزیون هم درست شد و تصمیم بر این شد که جناب خان هم در این موزیک ویدئو حضور داشته باشد. شعر و ایده اولیه با امیر سلطان احمدی بود و با همراهی من و عروسک جناب خان یک موزیک ویدئوی سه نفره را برای تیم ملی فوتبال ایران شروع کردیم.» صداپیشه جناب خان افزود: «حدود چهار ماه درگیر نهایی کردن شعر بودیم و اتودهای موسیقایی روی شعر زدیم. برای این کار به سراغ موزیک جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا رفتیم، شعر را تغییر دادیم تا همه نسل ها با کلیپ ارتباط برقرار کنند. قسمت سوم با شعر رپ به سراغ دهه ۷۰ و ۸۰ رفته است و قسمت آخر هم که جناب خان حضور دارد، یک موسیقی عامه پسند برای تمام قشرهای مردم است.»
جام جهانی ۹۰ نوستالژیک است
بحرانی در پاسخ به این پرسش که چرا موزیک جام جهانی ایتالیا در سال ۱۹۹۰ را برای این موزیک ویدئو انتخاب کردند، گفت: «برای فوتبال دوستانی که جام های جهانی فوتبال را دنبال می کنند، جام جهانی ایتالیا بسیار حس نوستالژیکی دارد و موسیقی این جام تا امروز هم در خاطره ها مانده است. جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا زمانی بود که تلویزیون رنگی جای خود را در خانه ها پیدا کرده بود و فوتبال دوستان جام جهانی را خیلی جدی و از طریق تلویزیون رنگی دنبال می کردند. آلمان یک تیم دوست داشتنی داشت و لباس تیم ملی آلمان بر تن بیشتر فوتبال دوستان ایرانی بود. جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا آخرین جام جهانی با حضور مارادونای افسانه ای بود، البته مارادونا در جام جهانی بعدی هم حضور داشت اما دوران اوج خود را در جام جهانی ایتالیا و قبل از آن مکزیک سپری کرده بود.» او تاکید کرد: «در مجموع جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا برای فوتبالی ها یک جام ویژه بود که موزیک فوق العاده ای هم داشت. ما هم چون ایده کار نوستالژی بود، موزیک جام جهانی ایتالیا را انتخاب کردیم.»
از استقبال مردم هیجان زده شدم
بازیگر سریال «گلشیفته» اظهار کرد: «در این چند روزی که از پخش کلیپ در فضای مجازی می گذرد، به شخصه از استقبال مردم هیجان زده شدم. انتظار استقبال از طرف مخاطبان را داشتم، اما واقعا استقبال از موزیک ویدئوی «اومدیم روسیه» بی نظیر بود. این روزها مردم مرا در خیابان نگه می دارند و به طور مشخص درباره «اومدیم روسیه» صحبت می کنند. در این چند روز بیش از ۱۰ بار این اتفاق برای من رخ داده است و فکر می کنم انرژی ملی که باید از طریق موزیک به تیم ملی منتقل می شد توسط «اومدیم روسیه» منتقل شد.» او در ادامه گفت: «یک همدلی و همگرایی هم در این موزیک ویدئو وجود دارد. ما نمی خواستیم و دوست نداشتیم که درگیر حاشیه ها شویم چون قضاوت درباره حواشی تیم ملی بسیار مشکل است، فقط این موضوع را می دانستیم که تیم ملی در این روزها احتیاج به حمایت دارد. خدا را شکر می کنیم که در این مدت بازخوردها بسیار عالی بوده و از کمپ تیم ملی هم خبرهایی رسیده که این موزیک ویدئو دیده شده است و خیلی آن را دوست داشتند. من فکر می کنم اگر بچه های تیم ملی فوتبال قبل از مسابقاتشان این کلیپ را ببینند قطعا برایشان روحیه ساز خواهد بود.»
موسیقی جنوب، جادویی است
صداپیشه عروسک ببعی و آقای همساده در مجموعه «کلاه قرمزی» درباره مراحل تولید این موزیک ویدئو گفت: «فیلم برداری تهران و بوشهر به فاصله دو روز انجام شد، لوکیشن های تهران بیشتر در جنوب شهر بود و در بوشهر هم تمام مردم همکاری خوبی با ما داشتند. تهیه کننده این موزیک ویدئو برنامه «خندوانه» است و بخش اول را به کارگردانی سعید کریمی در تهران فیلم برداری کردیم. برای بخش دوم من، امیر سلطان احمدی و گروه عروسکی به بوشهر رفتیم که به کارگردانی احسان عبدی پور فیلم برداری شد.» او درباره حضور جناب خان در این موزیک ویدئو گفت: «جناب خان یک شخصیت مردمی و عروسکی است که اطلاعات فوتبالی دارد و اصلا بیراه نیست که درباره فوتبال ملی شعر بخواند. از طرفی موزیک جنوب ذاتا یک جادویی در درون خود دارد که با لحن جناب خان همراه شده و ارتباط خوبی با مردم برقرار کرده است. همه توان ما با شرایط فعلی، وقت و بودجه ای که داشتیم همین بود و می دانیم که کم نگذاشتیم و خوشبختانه با بازخوردهایی که از مردم دریافت کردیم، خستگی از تن گروه در رفت.» بحرانی در پایان با اشاره به این که تیم مورد علاقه اش در ادوار گذشته تیم کشور آلمان بوده درباره پیش بینی بازی های ایران در این دوره از مسابقات گفت: «درباره بازی با مراکش اصلا نظری ندارم و تیم مراکش را نمی شناسم. در مورد بازی با اسپانیا می ترسم اما به شدت به بازی با پرتغال امیدوارم و فکر می کنم می توانیم پرتغال را ببریم. امسال پرتغال تیم خوبی در جام جهانی ندارد و شرایط رونالدو در رئال مادرید با تیم ملی پرتغال متفاوت است.»

 

خراسان/