نجفی: بازی گرفتن از جواد و مژگان در سریال بچه مهندس کار سختی بود

بازیگر سریال بچه مهندس گفت: کار کردن با بچه‌ها سختی‌های خاص خود را دارد چراکه بچه‌ها بلد نیستند بازی کنند و خود واقعی‌شان هستند، این به اجرای داستان و باورپذیری کمک می‌کند.
افشین نخعی بازیگر سینما و تلویزیون درباره استقبال از سریال “بچه مهندس” گفت: با توجه به این که موضوع و فضای سریال “بچه مهندس” برای مخاطبان تازگی داشته با استقبال و بازخوردهای خوبی روبه رو شد و رضایت بیشتر مخاطبان را به همراه داشته است.

وی درباره همکاری و تعامل عوامل سریال برای رسیدن به بازی‌های خوب اظهار کرد: علی غفاری کارگردان سریال “بچه مهندس” اهل تعامل است و با گروهی که کار می‌کند به گفت و گو درباره نقش و بازی آن شخصیت می‌پردازد و کار گروهی به تمام معنا اجرا می‌کند. این تعامل باعث می‌شود این پلان‌ها نتیجه‌اش از جنس زندگی باشد و باورپذیری آن بیشتر شود. در این حالت رسالت مهم فیلم و سریال‌سازی انجام شده است، یعنی ما باید طوری در آثارمان حرف بزنیم که مخاطبان حرف‌های ما را باور کند.

بازیگر نقش عباسی در سریال “بچه مهندس” با بیان اینکه حضور کودکان به باورپذیری سریال کمک کرده است افزود: کار کردن با بچه‌ها سختی‌های خاص خود را دارد چراکه بچه‌ها بلد نیستند بازی کنند و خود واقعی‌شان هستند و این به اجرای داستان و باورپذیری کمک می‌کند. برای گروه کارگردانی گرفتن بازی از “جواد” و “مژگان” بسیار سخت بود و همه گروه به بسیار انرژی صرف این دو نقش کردند.

نخعی درباره دوست داشتنی‌ترین سکانس “بچه مهندس” اظهار کرد: به دلیل حساسیت ویژه علی غفاری و تعامل خوبش با گروه تمام سکانس‌ها را دوست داشتم ، به نظر من نقطه عطف عباسی و همسرش در سریال که مستأصل می‌شوند، فکر می‌کنند مژگان آنها را دوست ندارد و عباسی به همسرش می گوید: “توی حیاط بین بچه ها بچرخ من مطمئنم بین بچه ها بچرخی عاشق نصفشان می‌شوی و مژگان را رها کن.” اینجا جایی است که باید تصمیم بگیرند و از زحماتی که برای به دست آوردن مژگان کشیده بودند چشم‌پوشی کنند. وقتی همسر عباسی این کار را می کند مژگان گریه کنان به سمتش می‌رود.

وی ادامه داد: من این سکانس را بسیار دوست داشتم چون پیام بسیار بزرگی داشت که همه جواب محبت را می دهند و فکر نکنیم باید همان لحظه جواب محبتمان را بگیریم، باید فرصت فکر کردن به دیگران بدهیم.

نخعی درباره پایان سریال بچه مهندس خاطرنشان کرد: به دلیل کتاب‌های زیادی که می‌خوانم و فیلم‌های متفاوت که می‌بینم و به جزئیان یک اثر دقت نظر دارم بنابراین با توجه به این موضوعات به سختی غافلگیر می‌شوم و فکر می‌کنم مرجع خوبی برای بیان این که پایان سریال غافلگیرکننده و عجیب است نیستم. باید منتظر ماند و سریال را دنبال کرد.

میزان/