عاداتی که پوست شما را سیاه و پیر می کند

همه می دانیم که برای مراقبت از پوست به چه چیزهایی نیاز داریم. اما آیا درباره عادت ها و رفتارهای روزانه ای که به پوست آسیب می رسانند هم چیزی می دانید؟ در ادامه با این عادت ها آشنا شوید و برای همیشه از آن ها پرهیز کنید.

استفاده از ضد آفتاب فقط یک بار در روز
استفاده از کرم ضد آفتاب صبح ها وقتی آماده رفتن به مدرسه یا محل کار می شوید خوب است اما مجددا باید یک بار دیگر در طول روز تمدید شود.

صحبت کردن با تلفن
ساعت های زیاد صحبت کردن با تلفن همراه باعث جوش صورت در قسمت اطراف دهان و گونه می شود. پس همیشه از تمیز بودن تلفن خود اطمینان حاصل کنید تا پوستتان تمیز بماند.

تمیز نکردن برس های آرایشی
باکتری ها و سلول های مرده روی برس های آرایشی تجمع می کنند و به پوست آسیب می رسانند. پس هر چند هفته یک بار برس ها را با مایع شوینده صورت و آب گرم بشوئید.

ور رفتن با جوش ها
این کار در کوتاه مدت به شما حس خوبی می دهد اما به خاطر کثیف بودن دست ها باعث التهاب و در نتیجه زخم شدن جای جوش می شود.

عدم استفاده از مرطوب کننده
پوست به مرطوب کننده نیاز دارد اما بیشتر اوقات از مرطوب کننده به خاطر عجله داشتن استفاده نمی کنیم. بعد از حمام، کلر باعث خشک شدن پوست می شود بنابراین باید به محض بیرون آمدن از حمام مرطوب کننده استفاده کنید.

خوابیدن با آرایش
خوابیدن با آرایش منافذ پوست را می بندد و باعث التهاب و جوش زدن صورت می شود. اگر حال و حوصله شستن صورت را ندارید حداقل با دستمال مرطوب این کار را انجام دهید.

آب نخوردن
پوست از درون آبرسانی می شود پس اگر به اندازه کافی آب نخورید سلامت پوست تان را از دست می دهید.

دوش های داغ و طولانی
هیچ چیزی به اندازه یک دوش گرم و طولانی حس خوبی به آدم نمی دهد اما آب داغ روغن طبیعی پوست را می گیرد و پوست را خشک می کند. پس زمان دوش گرفتن را کم کنید و درجه آب را پایین بیاورید تا پوست رطوبت طبیعی خودش را از دست ندهد.

مراقبت نکردن از پوست در مقابل مواد شیمیایی
زمان استفاده از اسپری مو صورت را با دستمال بپوشانید.

دیر خوابیدن
وقتی خواب کافی داشته باشیم پوست خودش را جوانسازی می کند اما نداشتن خواب کافی روی پوست خودش را نشان می دهد.

دست زدن به صورت
با هر بار مالیدن چشم ها و یا خاراندن بینی باکتری ها و میکروب ها را جذب پوست تان می کنید.

درمان مشکلات پوستی در خانه
خیلی از مشکلات پوستی را می توان در خانه درمان کرد اما اگر بعد از مدتی متوجه هیچ تغییری نشدید به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

عدم توجه به نوع پوست
پوست ها انواع مختلفی دارند. پوست خشک، چرب و ترکیبی. مطمئن باشید محصولاتی که استفاده می کنید مناسب نوع پوست تان هستند.

استفاده از محصولات آنتی باکتریال
صابون مایع آنتی باکتریال باید برای دست ها استفاده شود نه برای صورت. درست است که این مایع جلوی انتشار میکروب ها را می گیرد اما برای پوست صورت مضر است.

حذف لایه برداری
لایه برداری سلول های مرده ای که شادابی پوست را می گیرند را از بین می برد. برای تازه نگه داشتن پوست حداقل یک بار در هفته پوست را لایه برداری کنید.

سلامتی/