در خانه پوست خود را برنزه کنید

برنزه کردن پوست در فصل تابستان، طرفداران زیادی دارد و با وجود اینکه بارها و بارها توصیه شده است که از این روش چه به صورت طبیعی و با استفاده از نور خورشید و چه به صورت مصنوعی و با استفاده از دستگاه استفاده نشود، اما همچنان شاهد انجام این فرایند توسط بسیاری از خانم‌ها و آقایان هستیم.
به هر حال اگر تصمیم جدی برای این کار دارید، حتما باید از یک روغن مناسب کمک بگیرید که شاید بهترین و در دسترس‌ترین آن‌ها، روغن زیتون است. روغن زیتون، قابلیت این را دارد که خیلی زود جذب پوست شود و اثرات التهابی نور خورشید را هم از بین ببرد.
یک روغن طبیعی، بسیار بهتر از روغن‌های مصنوعی و مواد شیمیایی می‌تواند به رنگی شدن پوست کمک کند.

جنس روغن زیتون
حتما سعی کنید از یک روغن زیتون مرغوب و خالص استفاده کنید. روغن‌های مصنوعی یا دارای ناخالصی، کمکی به شما نمی‌کنند.

چطور روغن را به بدن بمالیم؟
این کار اصلا سخت نیست و نیاز به تمرکز خاصی ندارد. یک دستمال حوله‌ای تهیه کنید و آن را کاملا به روغن زیتون آغشته کنید. مقدار روغن باید به اندازه‌ای باشد که کاملا پوست را چرب کند ولی از آن چکه نکند.
با دستمال، تمام قسمت‌هایی را که می‌خواهید برنزه شود را بعه روغن زیتون آغشته کنید. روی یک پارچه، حصیر یا تخت تمیز دراز بکشید و به مدت ۳۰ دقیقه هر طرف از بدن را در مقابل نور آفتاب قرار دهید تا برنزه شود.
به یاد داشته باشید که این مدت، بیشترین تایمی است که می‌توانید در مقابل نور خورشید قرار بگیرید و برای برنزه شدن بیشتر، بهتر است دفعات را زیاد کنید نه تایم ماندن زیر نور آفتاب! به این دلیل که ممکن است پوستتان بسوزد و به جای برنزه شدن، برشته شوید.

در انتها چه کنیم؟
بعد از اتمام ۳۰ دقیقه، با یک صابون معمولی، تمام روغن را از پوستتان بشویید و پاک کنید. ابتدا می‌توانید با یک دستمال این کار را انجام دهید و بعد بدن را بشویید.

نکته مهم:

حتما برای موها و چشم‌ها از پوشش استفاده کنید. موها را با کلاه بپوشانید تا در معرض نور خورشید قرار نگیرند و به چشم‌ها هم عینک آفتابی بزرگ بزنید تا نوری وارد چشم نشود.
زیبامون/