بهترین مواد طبیعی برای پوست

می توان گفت که مواد طبیعی همواره بهترین و کم خطرترین روش برای زیبایی پوست هستند. در واقع برخی مواد طبیعی به دلیل دارا بودن مواد معدنی و ویتامین ها، اثری سریعتر و بادوام تر از خود به جای می گذارند. به بازسازی پوست کمک کرده و خاصیت ارتجاعی آن را افزایش می دهند. در این مقاله بهترین مواد طبیعی برای پوست را به تو معرفی می کنیم:
۱. بتاکاروتن ها: میوه های قرمز، نارنجی و زرد مانند سیب زمینی شیرین، هویج و کدو سرشار از این ماده مغذی هستند. بدن ما بتاکاروتن را به ویتامین A تبدیل کرده و بدین ترتیب آسیب های ناشی از نور خورشید به حداقل می رسد.
۲. عصاره چای سبز: این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان بوده که منجر به محافظت و جوان ماندن پوست می شود.
۳. شیرین بیان: یکی از بهترین مواد طبیعی برای درمان قرمزی، اگزما و رزاسه است. مصرف کرم های حاوی شیرین بیان باعث کاهش تیرگی دور چشم می شود.
۴. سویا: اگر می خواهی پوستی شفاف داشته باشی مصرف مواد غذایی و لبنی حاوی سویا را فراموش نکن. همچنین از به وجود آمدن چین و چروک های سطحی پوست می کاهد.
۵. ویتامین C: کلاژن سازی را افزایش داده و باعث می شود پوست حالت ارتجاعی خود را حفظ کند. همچنین از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت می نماید.
۶. جو دو سر: پروتئین و آنتی اکسیدان موجود در این ماده غذایی به بهبود خشکی و ترک پوست کمک کرده و با عملکرد بهتر دستگاه گوارش از بروز آکنه نیز جلوگیری می کند

منودلیار/