نکاتی در مورد پاک کردن آرایش

اگر شما از آن دسته خانم هایی هستید که بدون پاک کردن آرایش صورتتان به رختخواب می روید ، بدانید که دارید بزرگترین خیانت را به پوست صورتتان می کنید . در صورتی که باقیمانده مواد آرایشی روی سطح پوست شما باقی بمانند ، جذب روزنه های پوستی شده و می توانند سلامت پوستتان را به خطر بیندازند . پاک کردن آرایش به پوست فرصت می دهد تا نفس بکشد .
** فراموش نکنید بهتر است یک پاک کننده آرایش خوب تهیه کنید . این از آن مواردی است که خرج کردن پول بیشتر به نفع سلامت پوستتان خواهد بود . مارک های معروف تجاری لوازم آرایش ، به طور معمول پاک کننده های خوبی نیز به بازار عرضه می کنند .
** برای پاک کردن آرایش چشم ، از مواد پاک کننده آرایش که ویژه چشم است ، استفاده کنید . چشمان شما بسیار حساسند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند .
** آرایش صورت شما مانند کرمپودر و رژ لب به راحتی به وسیله پاک کننده های آرایشی که پایه آبی دارند ، از روی پوستتان پاک می شوند . ولی آرایش چشم مثل سرمه ، ریمل و خط چشم نیاز به مواد پاک کننده قویتری دارند . این مواد پاک کننده باید پایه روغنی داشته باشند تا این مواد آرایشی سمج را از چشمان شما پاک کنند .
** برای پاک کردن آرایش چشمانتان ، از حرکات ملایمتر دستتان روی پوست اطراف چشم استفاده کنید چون پوست این نواحی بسیار حساس است و امکان آسیب دیدن و چروک خوردن آن زیاد است .
** برای پاک کردن آرایش یک تکه پنبه یا پد پنبه ای را به مواد پاک کننده آغشته کنید و روی پوست صورت ، اطراف چشم و گردن خود بکشید . در صورتی که با این روش ، آرایش شما پاک نشد ، چند نقطه از ماده پاک کننده را در چند جای صورتتان بگذارید ، سپس با یک گلوله پنبه مرطوب آن را در تمام صورتتان پخش کنید با این روش حتی مواد آرایشی نفوذ کرده به منافذ پوستتان نیز خارج می شوند .
** در صورتی که اصلا آرایش نمی کنید ، لازم است شما هم در پایان روز، صورتتان را با یک پاک کننده ملایم تمیز کنید تا بقایای گرد و غبار و آلودگی های هوا از روی سطح پوست شما پاک شوند . این روش از چرب شدن پوست شما و جوش زدن آن جلوگیری می کند . تمیز کردن منظم پوست آن را براق و سالم می کند .
** پاک کننده هایی را که در آن الکل به کار رفته است ، خریداری نکنید . این پاک کننده ها گرچه باعث می شوند در سطح پوستتان احساس تازگی کنید ولی در طولانی مدت موجب خشکی پوست شما می شوند .
** کسانی که پوست حساسی دارند باید در هنگام خرید پاک کننده ها دقت بیشتری به خرج دهند . می توانید نمونه این محصولات را روی پوست بازویتان امتحان کنید و اگر به آن حساسیت نداشتید ، آن را خریداری کنید . پاک کننده های ملایم برای شما مناسبترند .

بیتوته/