کی‌روش قطعاً رفتنی است

فوتبال ایران، بعد از جام جهانی‌ روسیه، فصل جدیدی از کار خود را آغاز می‌کند.
این فصل احتمالاً بدون حضور کارلوس کی‌روش آغاز می‌شود. عمر همکاری مربی پرتغالی با تیم ملی ایران به پایان می‌رسد و پس از آن فدراسیون باید ‌فرد جدیدی را روی نیمکت بگذارد. از همین حالا شایعات زیادی درباره حضور برانکو به جای کی‌روش شنیده می‌شود و این شایعه‌ای است که از کادر فنی استقلال، جدی‌تر به گوش می‌رسد! شفر چندی قبل به نزدیکانش گفته بود اعتقاد دارد برانکو می‌خواهد بعد از جام جهانی، محبوب‌ترین مربی خارجی فوتبال ایران باشد تا رسیدنش به نیمکت تیم ملی، ساده‌تر اتفاق بیفتد. شفر احتمالاً روز اولی که به ایران آمد، با خودش فکر می‌کرد اگر بتواند در استقلال موفق باشد، با توجه به سابقه‌ای که در تیم‌های ملی دارد، می‌تواند به نیمکت ایران هم برسد. حالا اما او معتقد است برانکو در فوتبال ایران ‌طوری رفتار کرده که بعد از کی‌روش محبوب‌ترین خارجی باشد و نیمکت تیم ملی را تصاحب کند.
کی‌روش برای فدراسیون فوتبال گران از آب درمی‌‌آید و با توجه به اینکه تیم ملی هم به ثبات رسیده، تاج احتمالاً فکر می‌کند ماندن کی‌روش اینقدرها مهم نیست. از سویی کارلوس خودش تصور می‌کند در فوتبال ایران به سقف کاری‌‌اش رسیده. هر چند تصور می‌شود ماندن در تیم ملی و حضور موفق در جام جهانی‌ و گرفتن یک جام، می‌تواند پایان شیرینی برای کار در ایران باشد اما بعید به نظر می‌رسد همکاری تیم ملی و مربی پرتغالی ادامه پیدا کند. این روزها شایعات زیادی شنیده می‌شود. فدراسیون فوتبال هر چند زمان زیادی تا اتمام قراردادش با کی‌روش ندارد ولی اقدامی در زمینه تمدید آن نکرده است. برای کی‌روش هم این ذهنیت پیش آمده که شرایط برای ماندن مهیا نیست و بهتر است بعد از جام جهانی‌ به فکر بازنشستگی یا حضور در تیم ملی کشور دیگری باشد. او علاقه‌ای به کار باشگاهی ندارد چراکه با این سن و سال و با توجه به وضعیت جسمانی‌‌اش، نمی‌تواند به صورت فعال کار کند. حضور در تیم ملی اما این فرصت را به او می‌دهد تا استراحت بیشتری داشته باشد. با رفتن کی‌روش، قطعاً فدراسیون تلاش خواهد کرد گزینه‌ای مقبول بیاورد. در حال حاضر برانکو محبوبیت نسبی در ایران دارد و در گذشته هم روی نیمکت تیم ملی نشسته است. قیمت این مربی نسبت به کی‌روش پایین‌تر است و خواسته‌هایش، کمتر. برانکو بی‌شک مثل کی‌روش دنبال ایده‌آل‌ترین‌ها برای تیم ملی نمی‌رود و اهل صلح است. به همین دلیل از همین حالا شایعه شده ایران در جام ملت‌های آینده با برانکو به امارات می‌رود و دیگر اثری از کی‌روش روی نیمکت ایران نخواهد بود.
با این حال همه چیز در حد شایعه و گمانه‌زنی است. بی‌شک اگر کی‌روش در جام جهانی‌ با ایران تاریخ‌ساز شود، فشار افکار عمومی روی فدراسیون بیشتر می‌شود تا قراردادش را تمدید کنند. کی‌روش هم پیشنهادات خوبی خواهد داشت. باید دید در روسیه چه اتفاقاتی می‌افتد.

خبر ورزشی/