چه لوازم آرایش هایی را باید در یخچال نگهداری کنید؟

بسیاری از محتویات کیف آرایش شما باید پس از یک یا دو سال دور ریخته شوند، چون کم کم کیفیت خود را از دست می دهند، یا با گذشت زمان آلوده می شوند. ولی راه هایی هم وجود دارد برای این که بتوانید عمر مواد آرایشی مورد علاقه خود را کمی بیشتر کنید.
متخصصان پوست می گویند چندین دلیل مهم برای نگهداری لوازم آرایشی در یخچال وجود دارد. دما ثابت است و خیلی سرد یا خیلی گرم نمی شود. اتفاقی که ممکن است بر ترکیب یا میزان غلظت محصول تاثیرگذار باشد. موم، روغن یا آب درون محصول در مواجهه با گرما یا رطوبت، ممکن است از هم جدا شوند یا به اصطلاح وا بروند.

به همین دلیل توصیه می شود بعضی داروها و محصولات موضعی در یخچال نگهداری شوند. به این ترتیب عمر مفید بعضی دیگر از لوازم آرایشی هم طولانی تر می شود. پس بهتر است بطری شیر و ظرف تخم مرغ را کمی جابه جا کنید تا برای لوازم آرایش فضا باز شود.

کرم دور چشم
استفاده از درمان پف چشم با کرم های سرد برای کسانی که معمولا چشم های شان حالت خواب آلود دارد، بسیار تاثیرگذار است، چون دمای پایین، مویرگ ها را منقبض کرده و درنتیجه جریان مایع در بافت نرم را کاهش می دهد. کم شدن جریان مایع، التهاب و پف را کم کرده و حس خوبی را هم برای شما به ارمغان می آورد.

محصولاتی که در آن ها باز شده اند
محافظت از خلوص و تاثیرگذاری عناصر فعال در محصولاتی که قبلا در آن ها را باز کرده اید، بسیار مهم است. مواد آرایشی حاوی ترکیبات فعالی مانند رتینول، ویتامین C، پپتیدها و هیدروکینون باید در دمای خنک نگهداری شوند.

ماسک های صورت
بهتر است ماسک های مرطوب کننده، آرام بخش و ترمیم کننده پوست را در یخچال حفظ کنید، به ویژه اگر پوست حساس و مستعد قرمز شدن دارید، چون سرما مویرگ ها را منقبض کرده و قرمزی پوست شما را هم کاهش می دهد.

محصولات طبیعی یا ارگانیک
بیشتر محصولات امروزی حاوی نگهدارنده هایی هستند که بدون قرار دادن محصولات در یخچال، از رشد باکتری ها جلوگیری می کنند. اما اگر محصولات ارگانیک یا طبیعی بدون این نگهدارنده ها را ترجیح می دهید، باید بلافاصله پس از باز کردن، آن ها را در یخچال قرار دهید چون عمر این محصولات به بلندی محصولات دارای نگهدارنده نیست

عطر
اگر عطرهای خود را دور از گرما نگه دارید، عمر عناصر ترکیبی درون آن ها را افزایش داده اید. به گفته محققان، نگهداشتن عطر در یخچال می تواند آن را در مقابل اکسید شدن ناشی از گرما یا نور مستقیم خورشید حفظ کند، چون این دو عامل تاثیر مخربی بر ترکیبات شیمیایی عطرها می گذارند.

خط چشم
جالب است بدانید که چهره پردازان حرفه ای معتقدند برای داشتن یک خط چشم صاف و تمیز، مداد خط چشم تان را پیش از تراشیدن برای مدت ۱۰ دقیقه در یخچال قرار دهید. حتی اگر عجله دارید و زمان کم است، می توانید مداد را چند دقیقه در فریزر بگذارید.

رژ لب و برق لب
احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده که رژ لب را در ماشین یا جیب تان جا بگذارید و تحت تاثیر گرما، رژ لب کاملا آب شده باشد. هنگامی که رژ لب در یخچال باشد، فرم خود را حفظ می کند. ولی آب شدن رژ هم راه چاره دارد؛ رژ را سریع در یخچال بگذارید. کافی است پس از یک ساعت به آن سر بزنید و ببینید که دوباره به حالت اول خود بازگشته است.

ضد آفتاب
اگر کرم ضد آفتاب را در محیط گرم قرار بدهید، مقاومت آن در برابر اشعه ماوراء بنفش کم می شود. پس ضد آفتاب ها را از روی میز جمع کرده و با جابه جا کردن وسایل داخل یخچال، جایی برای آن ها باز کنید.

آرایش مایع
این مورد شامل همه چیز می شود؛ از زیرکاری، ریمل، مژه و ابرو گرفته تا خط چشم مایع. همه این مواد عمر مفید خود را دارند و از زمانی که در آن ها را باز می کنید، به سرعت عمرشان کاهش می یابد. برای افزایش این عمر مفید باید لوازم آرایشی را در یخچال قرار دهید، البته لوازم باز نشده را هم می توانید به همین صورت نگهداری کنید.

مجله دلگرم/