ارائه اطلاعاتی درباره فناوری رانندگی مستقل «بی.ام.و» تا سال ۲۰۲۱

شرکت بی ام و یکی از تولیدکنندگان به نام اتومبیل در جهان شناخته می شود که بیشتر محصولات آن را خودروهای لوکس و نیمه لوکس تشکیل می دهد. البته این برند مدل های دیگری نیز داشته اما از خودروهای لوکسی برخوردار است که رقیبی برای سایر برندهای مطرح در این زمینه به شمار می رود.

به گزارش پرشین خودرو، همانطور که می دانید شرکت بی ام و در کنار کمپانی های Mobileye و اینتل روی توسعه خودروهایی با رانندگی مستقل مشغول کار است. این شرکت برای نخستین بار در سال ۲۰۲۱ اتومبیل کاملا خودرانش را به نمایش گذاشته و عرضه می دارد.
مدل به عنوان iNext شناخته شده و قادر است در سطح ۴ و ۵ رانندگی خودکار عمل کند. در حال حاضر این کمپانی درباره رانندگی در جاده های عمومی خودروها اظهاری نداشته زیرا نمی توان هم اکنون درباره چندین سال آینده پیش بینی داشت و به اظهاری نظری پرداخت. به گفته بی ام و برخی مدل ها از سیستم رانندگی خودکار سطح ۳ بهره می برند و این یعنی در برخی زمان ها راننده بایستی توجه ای به رانندگی داشته باشد و خودرو کاملا مستقل نیست.
برای دستیابی به نتیجه بهتر شرکت بی ام و تا پایان سال بیش از ۴۰ دستگاه خودرو سری ۷ را به این سیستم مجهز کرده و روانه خیابان خواهد کرد. شرکت باواریایی می گوید رانندگی این اتومبیل ها در جاده های عمومی صورت می گیرد و موضوع آنها نیز حرکت در بزرگراه و مرکز شهر خواهد بود. خودروها در کشورهای اسرائیل، ایالات متحده و آلمان به حرکت درخواهند آمد.

برآوردهای اولیه نشان می دهد که این خودروها بایستی ۲۴۰ میلیون کیلومتری به حرکت درآیند تا مهندسان تست سه شرکت بررسی‌های دقیقی داشته باشند. اگرچه این حجم حرکت بسیار زیاد بوده اما بی ام و معتقد است که می توان به شکل پایه موضوع را بررسی کرد به نتایج خوبی دست یافت.
در حال حاضر شرکت مذکور اتومبیل هایی با سطح رانندگی خودکار درجه ۲ را تحت تست قرار دارد. این اتومبیل ها کاملا خودکار نبوده و رانندگانی برای ایمنی در نظر گرفته شدند. رسیدن به سطح ۴ و۵ رانندگی خودکار طی سال های آینده قدم بزرگی برای بی ام و خواهد بود.
جزئیات بیشتری در کار نیست و باید منتظر بود تا شرکت مذکور اطلاعات بیشتری را در این زمینه آشکار ساخته و مشخص شود که آینده برند به موفقیتی در این زمینه می رسد یا خیر.

پرشین خودرو/